1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betta kuyruk kopması yardım.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde murat parin tarafından 27 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yaklaşık bir ayı geçkin betamı besliyorum son bir haftadır başıma kuyruk kopması bela oldu
    İlk başta çok küçüktü ve geçti şuan tekrarladı ve biraz büyük sorun sadece kuyrukta
    Balıkçıma resmini gösterdim geçer dedi fanusta renkli taşlar vardı az önce değiştirdim doğal taş koydum syuna az bir miktar tuz ekledim gemmanın beta yemini kullanıyorum balıkçı ışıklandırma yap dedi şuan fanusu bir şerit ledle çevreledim ilaç almak istedim fakat kalmamış yarın başka dükkanlara bakıcam ne yapmalıyım acil yardım çok huzursuzum yeniyim paylaşamadım yardımcı olurmusunuz
    Bide nerden başlık açılıyorum lütfen acil yardım

(Yeni üyemizin bir problemi var konusunu ben açtım)

Alparslan bunu beğendi.
  2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Betta üretmiş birisi olarak bettalar stress'e girince kendi kuyruğunu bile yiyebiliyorlar.Ancak endişelenicek bir durum söz konusu değil.Size tavsiyem 15 litre bir akvaryum alıp içine ısıtıcı takarak bakmanız ve vitamin kullanmanız.Dediklerimi yaparsanız balığınız iyileşir.
    Saygılar.

Kadir16 bunu beğendi.
  3. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Emre'nin dediklerine ek olarak canlı yem desteği de arttırılmalıdır.

Kadir16 bunu beğendi.
  4. engin.

engin.

Yer:
    istanbul / ümraniye
    İsim:
    engin alp
    Su değerlerinizde bozulmaların olması bu durumu ortaya çıkarmış.' günde bir %20 dip çekimi ile eğer hastalık ilerlemediyse kurtarabilirsiniz ama hastalık ilerlemişse Sera Baktopur kullanmanızda fayda var.Eğer Baktopuru kullanırsanız bunu ana tankınızda yapmayın.Başka bir tankta yapın ki yararlı bakteriler sağ kalsın...

Sayfayı Paylaş