1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betta tür ve cinsiyeti hakkında.

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde tester tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. tester

tester

İsim:
    Gökhan Çevik
    Merhaba,
    Bettamın tür ve cinsiyeti hakkında bana yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Dün PetShopta sessiz sakin duruyordu ama alıp eve getirdikten sonra sanki yaşam enerjisi geldi dünden beri hiç yerinde durmadan fanusun etrafında yüzüyor içersinde kum, renkli taşlar, ufak bir mağara ile yapay bitkiler vardı ama alanı biraz daha genişletmek ve rahatsız olmaması için hepsini çıkarttım çok az renkli taş koydum doğru mu yaptım emin değilim.

* Bulabildiğim en büyük fanusu aldım şimdilik ama güzel bir akvaryum ve aksesuar seti siparişi verdim hafta içi gelirse betamı oraya taşıyacağım.

zgrkaralar bunu beğendi.
  2. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Cevap: Betta tür ve cinsiyeti hakkında.

Cinsiyetini bilmiyorum ama türü betta splendens olmalı.Belirttiğin gibi bu balıklar için en iyisi ortalama bir boyutta akvaryum olmalı çok güzel balık ama birde toplu halde yaşasalar çok iyi olurdu ve bir çok akvaristte betta akvaryumu olabilirdi..

3. tester

tester

İsim:
    Gökhan Çevik

Betta akvaryumu vardı ufak ve bölmeli bölmeliydi birden fazla beslemek için ama her bölmesi su bardağı kadardı onu kullanmaktansa geçici olarak fanusa almayı tercih ettim.

Şu anda okuduğum kadarıyla tünel ve bitkileri seviyorlarmış loş ışıklı tahminen iki fanus büyüklüğünde bir akvaryum aldım bekliyorum.
    Aslında 10dk kadar küçük bir japonla aynı fanusta problemsiz olarak yüzdüler ama riski göze alamadığım için ayırdım mecburen akvaryumdan sonra tekrar bir araya getirmeyi düşünüyorum yada karşı cinsini bulursam onunla yaşatmaya çalışacağım.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Genç bir Red Male erkek Bettaya benziyor. Düşünülen gibi daha sağlıklı şartlar sağlanırsa seyir zevki de artar.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  5. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

6 8 aylık red male erkek betta .sağlıklı balıklar

6. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Betaların yavruları biraz geç büyüyorlar diye biliyorum. Ama 8 ayda bu boya ulaşma ihtimali varsa bence çokda geç sayılmaz.

7. tester

tester

İsim:
    Gökhan Çevik

Resimlerde biraz büyük görünüyor ama normalde kuyruk ucundan başına kadar tam boyu 3.8cm

8. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Metin bey, şimdi betta da sonuçta bir balık yavrulara çok iyi ve basıncı yüksek sularda bakıldığı zaman çok hızlı gelişiyorlar. Ben betta da üretiyorum çok yavaş büyüdüğü söylenemez optimal şartlarda.

METİN SUVAR ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Karma akvaryumlarda yavru almak zor olur değil mi?

10. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

karma akvaryum derken dişiler birlikte durabilir fakat erkekler tek yada başka türlerle birlikte bakılmalıdır ve kondüyon kazanan balık her türlü akvaryumda yavru verir kıvama gelir ve zaten sonra ayırırsınız suyun üzerine yuva yaptıkları için karma akvaryumlarda sıkıntı olur yavru da vermezler.

Sayfayı Paylaş