1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Betta'mı aldım :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Kubilay* tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Bettamı aldım sonunda çok hoşuma gitti elimde biraz olan silis kum koydum akvaryuma bi zarar verir mi? Yem olarak hangi yemden vereceğim elimde "sera flora,sera granured,nls thera +a,dip yemi,sera temel yem" bunlar var hangisi uygun olur acaba? Birde 10 dk akvaryumun dibinde yatıyor sonra 5dk yüzüyor bir sorun olabilir mi?
    resimler;

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Hayırlı olsun Kubilay, yem olarak pul ver. :D Bence 10 dk yatıp 5 dk yüzmesi bence sorunlu gibi duruyor. Hayırlı olsun umarım fazla bir sorunu yoktur.

3. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Kubilay hayırlı olsun çok güzel rengi var sanırım yeni ortam oluşumundandır inş. enkısa zamanda alışır

4. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Evet rengi çok güzel lacivert,kırmızı karışık :)

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Aldığın yerde büyük ihtimalle kavanozdaydı.Senin akvaryumda büyük ve motor olduğundan kasları gelişmemiş daha o yüzden öyle yapıyordur....Bettanda çok güzel:ay: Hava motoru bağlı heralde birde onu çıkar bence çünkü betta sudaki oksijeni pek solungaçlarıyla alamaz.Hem sesinden kurtulursun

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Aldığım yerde küçük plastik bardaktaydı Özcan abi.Hava motoru zaten T'le bağladım büyüktekini ona ondan bi fark etmedi dursa bir zararı olur mu görüntü olarak hoşuma gidiyorda :)

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kubilay hayırlı olsun da bu betta da Özcan abinin bettası gibi çıkarsa vay halimize. :D Hayırlı olsun kardeşim.

8. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Çok teşekkür ederim Hüseyin abim :)

9. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Hayırlı olsun Kubilay kardeş.:nazar: Beta hakikaten seyri harika bir tür.Özellikle renkleri beni çok etkiliyor.Birde tabi Betaların bardakta falan satılma olayı vara işte o yüzden işin manevi yanıda var:sopa:. Dün Bakırköy'de bir petshopta gördüm hemde plastik bardaklar olurya onların içindeydi.Kuyruğu falan katlanmış böyle işkence çeker gibi bir hali vardı.Adam dizmiş 8-10 bardak içlerine koymuş betaları satıyor.Neyse lafı fazla uzatmayayım.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Murat abi bu tür şeylere her zaman rastladık ve rastlayacağız da. Konu konuyu açar salla gitsin. :D

11. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Bende öyle aldım zaten yazık acıdım dayanamadım aldım :)

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Kubilay bence akvaryumda akıntı filan olmasın. ;) Erkekler genelde hep köpük yapar ve o köpük akıntıda dağılır bencede o hava taşını çıkar. ;)

13. GaMeR

GaMeR

İsim:
    Korhan Güzel
    Hayırlı olsun yeni Betta'nız. :)

Madem hava motorun var, bir pipo filtre bağlayabilirsin ona. Diğer filtreyi ve havataşını da çıkartabilirsin. Bettalar durgun suları sever, binbir güçlükle yaptığı o köpüklerin akıntıyla bozulmasına üzülür. :)
    Kan kurdunu çok sever, canlı olarak bulamazsan; jel veya kurutulmuş olanları afiyetle yer. Pul yem dışında arada verebilirsin. Ayrıca Seranın Bettagran'dı sanırım özel Betta Pul yemi de var.

turqer bunu beğendi.
  14. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Filtreyi,hava taşını çıkardım da bu su nasıl temizlenecek? :smiley33:

15. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kubilay hava hortuma pipo filitre takabilirsin böylece daha sağlıklı olur.

16. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Filtrenin yağmurlama aparatı felan yokmu veya ucu dönmüyor dönüyorsa cama doğru çeviriver.İlk zamanlar biraz sıkıntı yaşar ama sonradan alışır.Eğer üretmeyi düşünmüyosan yaptığı köpükler bozulsada aldırmaz.Hava motoru hoşuna gidiyorsa dursun bir zararı olmaz.Akvaryumu biraz bitkilendirirsen çok güzel olcaktır.Elini sok suya ısırıyor mu ısırıyorsa yandın:DBenimki gibi çıktı demektir:em:Keşke crown tail felan alsaydın onlar daha bi güzel.Su değişimini aksatma yoksa kuyrukları yırtılıyor(tecrübe var:F).Hem akıntı olmassa hayvan fazla yüzmez yağlanır.Biraz akıntı olsun.:)Güzel balık ama tek yaşaması kötü oluyor ya...:yazik::bt:

17. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Ucu dönüyor şimdi cama yaptım akıntı olmadı rahat rahat yüzüyo :) Daha demin ışığını yaktım ayna koydum karşısına bi kabardı anlatamam kocaman oldu :D

Sayfayı Paylaş