1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bettamın kuyruğu koptu

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde ozcan13 tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Çok üzgünüm.Moralim çok bozuldu.Bu gün biraz beyaz kuvars aldım bitki için gövdesi açık kalıyordu.Aldım geldim.Yıkadım akvaryuma koymadan önce dip çekimi yaptım.Koydum bettam herzamanki gibi biraz strese girdi.Sonra ben akvaryumu bıraktım öyle banyoya girdim.Daha demin çıktım bi baktım kumların üzerinde kırmızı bişey var bi daha baktım bettanın kuyruğu yok.Stresden düştüğünü biliyorum.Tam dibinden kopmuş.Acaba bu kuyruk geri çıkar mı?Çıkarsa ne kadar sürede çıkar?

Akvaryumdan çok soğudum.Bettam ölürse lepistes beslemeye başlıcam.Offf off :(

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bettamın kuyruğu koptu

Özcan Bey bütün enteresan konular sizi buluyor anlaşılan. Bettalar bazen akvaryumda tül kuyruklarının fazlalığını dökerler.Doğada bu denli kuyruk yok çünkü. Fakat kökünden koptu diyorsunuz kafam karıştı. Çok iyi beslerseniz ( Beyaz et, canlı yem vb ) ve ısıyı 27-28 aralığında tutarsanız toparlama olabilir.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bettamın kuyruğu koptu

Geçmiş olsun, Özcan abi betta'nın kuyruğunun koptuğu yerin eti gözüküyorsa kuyruğun çıkma ihtimali yok ne yazık ki :(

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bettamın kuyruğu koptu

Dibinden koptu derken azcık ucunda var kuyruğu yine 1cm kadar

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bettamın kuyruğu koptu

Kuyruğa varsa çıkar o zaman inşallah çabuk iyileşir ;)

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bettamın kuyruğu koptu

İnşallah ama çok moralim bozuldu. ağla:gif

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bettamın kuyruğu koptu

Enteresan şeyler benim başıma gelir zannederdim Özcan bey benide geçti.. Tamam yırtılır ısırılır kısmen kopabilir ama 1cm kalıcak kadar gerisinin kopması olayını ilk defa duyuyorum.. Çok sıkı beslemeli ve su değerlerini hep taze tutmalısınız ki balığınız çabuk toparlasın.. Özcan bey şu durumların fotoğraflarını çekip ekleyebilirseniz eğer bizlerde "bu nasıl bir olaydır" diye hayal etmez , direk görüp merakımızı gideririz.

Geçmiş olsun.

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bettamın kuyruğu koptu

Şunu söyliyim 1cm de yokda hemen hemen 1 cm denebilir.Fotoğrafları eklicem.Ama şuan bir yere gitcem.İnşallah yarın eklicem.

9. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Bettamın kuyruğu koptu

Özcan abi merak etmeyin, söylediğinize göre çok kötü bir kopma olmamış. Benim de betta beslediğim zamanlar çiftleşme esnasında erkek dişini kuyruğunu koparıyordu. Güzel besleyerek ve ısıyı sabit tutarak bir hafta gibi bir sürede eskisi gibi olur inşallah.

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bettamın kuyruğu koptu

İnşallah bakalım.Birde betanın kopan parçasında iğne ucu kadar delikler oluşmuştu ilaçla durdurmuştum.Acaba kuyruğunu yenilemek içinmi attıki dedim ben saat:gif

11. taygun

taygun Guest

Bettamın kuyruğu koptu

Vallahi hem çok üzüldüm ve hem de güldüm. Kusura bakmayın lütfen. Hakikat Temel kardeşimin de dediği gibi bütün ilginç olaylar sizi buluyor ya. Neyse Özcan Bey, bunlar hep bir tecrübedir. İnanın lütfen. Bakın ben betanın kuyruğunun koptuğunu ilk sizden duydum. Demek oluyormuş.

Ama inanın yukarıda alıntı yaptığım cümleniz de beni üzdü. Öyle hemen hobiye küsmeyin lütfen. Küsmek darılmak yok. DAha ne balıklar ölür bu hobide bir bilseniz. Olcay arkadaşımız konuya dahil olursa anlatsın. Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene hatırlamadığım bir sebeple birkaç bin adet yavru yunuslarını kaybetmişti. Ama hala devam ediyor. Siz de lütfen hemen küsmeyin.

Saygılar

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bettamın kuyruğu koptu

Bugün baktım çok az kuyruğu uzamış uzantılar vardı onlara kadar uzamış ama kuyruğu 2 parça olarak kalcak ama yinede yaşıyacak :basardim:

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bettamın kuyruğu koptu

Kalmaz , oda yapışır zamanla.. Temiz su , düzenli ve güçlü besleme ile kuyruk eski güzelliğine kavuşacaktır emin olabilirsiniz..

Sayfayı Paylaş