1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bettam Hasta yardım

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde ozcan13 tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Bettamda kuyruk erimesi vardı.Onu durdurmayı başardım.Yeniden kuyruğu çıkmaya başladı.Beyaz benek var ama beyaz benek gibi de değil.Böyle mavimsi kuyruğunun ucunda onunda ilacını kullanıyorum fakat bugün farkettim gövdesinde böyle mercimek kadar beyazımsı bişey sallanıyor sanki balığım ondan kurtulmak istiyor.acaba bunu ilaçsız bir şekilde nasıl halledebilirim.Yardımlarınızı bekliyorum saygılar:gif

2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Bettam Hasta yardım

Özcan bey fotograf ekleme imkanınız varsa daha net bilgi alabilirsiniz. Büyük bir ihtimal parazittir. Bir de akvaryumunuzun ölçüsü ve beslediğiniz balıklarınızıda yazarsanız güzel olur.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bettam Hasta yardım

Akvaryumum 30 25 18 lik bir akvaryum Sadece 1 tane betta besliyorum
    fotoğrafla gözükmez.ben zor görüyorum böyle beyaz şeffaf gibi mercimek gibi sallanıyor.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Bettam Hasta yardım

Mantar şüphesi doğdu içimde. Benim de lepisteslerimden birinin sırtındaa mercimek büyüklüğünde beyaz bişey belirdi. Zamanla büyüdü ve maalesef balığımı öldürdü. Mantar olabilir Özcan Bey. Mantar ise maalesef size ilaç kullanmanızı tavsiye edeceğim. Normal şartlarda düzelmesini beklerken balığınızı kaybedebilirsiniz. Benim gibi...

Geçmiş olsun bu arada.

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Bettam Hasta yardım

Mantar hastalığını biliyorum mantar pamuk şeklinde beyaz olur. Ayrıca dün akşam kalın tuz ekledim akvaryuma şimdi o şey düşmüş.okuduğuma göre bir parazitmiş. Kancalarıyla balığa tutunuyormuş.tuzlu su banyosu yaptırdım balığa düzeldi. :basardim:

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bettam Hasta yardım

Tuzlu su banyosu dozunda uygulanırsa mukozaya çok fazla zarar vermeden parazitlerden arındırabilir. Ancak kancalı parazitlerin balığı terk etmesi o kadar kolay değildir. Banyo sonrası mantar oluşumlu bölge temizlenmiştir muhtemelen ve siz parazit yok oldu sanmışsınızdır.

Sayfayı Paylaş