1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bettam Neden Su Yüzeyinde Kıvrımlı Şekilde

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde Handan tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Bettam neden su yüzeyinde kıvrımlı bir şekilde yan yatıp duruyor?Acaba değerli büyük üstadlarım suyun soğukluğundan olabilir mi?Şuan bettam sıcak oda da duruyor, su ısısını kontrol ettiğimde ne ılık, ne soğuk.Suyu zamanla ısındığında yine aynı şekilde çok naidr arada yüzüyor.Acaba balığım da bilmedğim bir şey mi var?Yardımcı olabilirseniz sevinirim..Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar Akvaryum Portalı

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Suyun yada odanın sıcaklığını söyler misiniz...:)

3. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Sıcaklık hakkında net bir şey diyemem ama biz odanın kapısını açarız dışarıdan gelen bir misafir evi kaliför sistemi sanıyor evin her yeri sıcak.Fakat dediğim gibi sıcaklık derecesi hakkında bir şey diyemeyeceğim

4. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Betalarda suyun sıcaklığı çok önemli değil diye biliyorum zaten o balıklar yüzmüyorki.

5. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Niye canım niye öyle diyorsunuz ki madem öyle niye yan ve kıvrımlı duruyor su sıcaklığı önemli değilse suyu şimdilik iyi olduğu halde yine aynı duruyor çözemedim bettayı.
    Bettalar yüzmez diye bir şey yoktur.!!Bunu belitrmeden geçemeyeceğimm..Her balıklar olduğu gibi bettalarda yüzer..

6. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Ben daha bu sabah bi pet shopta gordum betalari disariya koymuslardi iclerine yagmur bile giriyordu ordan tahmin ettim yanlis anlamayin

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Betalar balıktır yüzer yalnız oksijeni sudan değil dışarıdan alır bir dalgıç gibi...

8. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    O pet shopları bırakın zaten onları da pek çözemedim anlamdım gitti..Neyse açmış olduğum konu hakkında galiba hiç kimsenin bilgisi önerisi yok..İyi akşamlar
    Saygılar Akvaryum Portalı.

9. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Alparlancim biliyorum balik oldugunuda yani anlatmak istedigim cok uzun sureli yuzmuyorlar yada ben hic gormedim yuzduklerini

10. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Bettalar kraldır ve akıllıdırlar her balık olduğu gibi..Bazı tür balıklar gibi çok aşırı olağan üstü bir derecede yüzmezler..Ama en çok sahibini gördğünde işler değişiyor bir nazlar bir kurlar ki sormayın:)İstediği zaman yüzer, isterse ölü taklidi yapar, siz cama vursanız bile hareketinde ödün vermez asla tavrını değişmez kesinlikle..Neyse tekrar iyi akşamlar hepinize..Saygılar Akvaryum Portalı.

Alparslan bunu beğendi.
  11. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Verdiginiz bilgiler icin cok saolun tabiki bilmedigimiz cok seyler var bilgilerimizi paylasarak ogrenecegiz sizede iyi aksamlar

Alparslan bunu beğendi.
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi tuzlu suya alışır mı acaba,oksijeni de sudan değil dışarıdan alıyor olur mu acaba?

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Harika bir balıktır.Uzun süre 20 lt lik mini bir akvaryumda tek başına sonrada tuzlu suya çevirdiğim nanoda tatlı su balıklarımla karma olarak besledim.Dükkanlarda bardak içinde gördükçe içim cız ediyor.

14. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Mahir Bey abi anlam veremiyorum ama :( Oda her zaman daima sıcak, gece bile sıcak düşünün ama betta yine aynı çok nadir farklı yerde görüyorum.Düz şekilde görsem tamam diyeceğim sorun yok, fakat kıvrımlı şekilde yatıp yan olması ilginç tuhaf değil mi Mahir Bey abi?
    Saygılar Akvaryum Portalı Saygılar Efendim..

15. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Şimdi resim çekip gönderme olanağım şuanda yok.Ama dediklerinize bakılırsa 1 yıl oldu aynı yemi kullandım. Ara ara vermediğim zaman, aç bıraktığım günlerde oldu hatta 2 gün oldu yem vermedim. Kendi yemi dışında marul, et,balık, pazı v.s yiyeceklerden de verdim.Bizim dışkılama işimiz biraz zor, 2 hafta dışkı yapmadığını bilirim, bir kere başıma geldi.En son hafta sonu yaptı renginde anormallik göremedim..Yemin adını bilmiyorum ama renkli, hemen kırılgan bir şey yeşildi, kırmızydı, sarıydı,turuncuydu öyle birşey..Sabah 1 2 tane yem veririm daha da vermem saatli veririm.
    Valla Mahir Bey abicim şişkinlik bana göre yok, form bozukluğu, kuyruğu ile beli arasında şişkinlik var, yok onu ancak siz daha iyi teşhis edersiniz.Umarım kısa zamanda resim aktarabilirm.
    Bettamın yüzgeçlerini hiç sormayın Mahir Bey abi up uzun kuyrukları baya bir gitti fakat bu benim yanlış yaptığım bir olaydan dolayı o hale geldi..
    Saygılar Efendim Saygılar Akvaryum Portalı.

16. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Şimdi Mahir Bey abicim bu dediğiniz bilgi ne için.Ya ben şu yüzme kesesini araştırdım ve korkttum doğrusu ( Karnının arkasından kuyruğa uzanan balon gibi uzunlamasına şişkinlik varsa onu temizlenmiş bir iğne ile delmen gerekicek. tarif ettiğim gibiyse yüzme kesesine su toplamış yani emboli hastalığı.. çok şişse 2 taraftan deleceksin içinden su çıkacak, vücuda dik şekilde delme yatay olarak iğneyi sok ve 3-4 mm fazla sokma.. su çıktıktan sonra balığı tekrar geri suya sal, şişkinlik bariz şekilde inecek yüzmesi düzelecek ve 2 günde delik kapanır.. emboli ise hiç bir ilaçla geçiremezsin dediğim yöntemi uygulaman lazım. ) Böyle bir yazı okudum direk ctrl c yaptım bana ait değil umarım yanlış yapmıyorum.

17. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    Eee Mahir Bey abi doğru diyorsunuz teşhisi koyamadım, resim çektim inşallah aktarabilirim bir aksilik olmazsa eğer :) Yorumlarını kimse esirgemesin lütfen.

18. Handan

Handan

Yer:
    Trabzon
    İsim:
    Su Conker
    İlgilendiğiniz çok teşekkür ederim hepinize Mahir Bey abi size ayrı teşekkür ederim..Ne yazık ki resimleri atamadım ne yazık ki yoğunluk fakat su değişimi yaparken veya vakti geldi ve balığım öldü..

Sayfayı Paylaş