1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bettama ne oldu?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde yasemin elif tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Arkadaşlar yine ben geldim. Bu sefer çok üzgünüm hatta ağlayanacam :por:
    Tüm arkadaşlardan özür dilerim gereksiz bir konu açtıysam. Bettam hastalandı ama neyi var bilmiyorum. Eski akvaryumumda capcanlıydı. Yeni akvaryum aldım onu bir yere taşıdım, balıkları çok sefen dedem aldı sobanın yanına koydu, annem televizyonun yanına koydu. E haliyle balık strese girdi.
    Ağlamaktan gözlerim şişti dedem bi ayna tutar balığa bi cama tıklar. Balığı 25 litrelik akvaryuma koydum şimdilik ısıları eşit, ikisi de dinlenmiş su. Dedem yeni bir şeyi balığın üzerinde denemeden yardım lazım.
    Balık çok sakin bir şekilde dimdik yani kafasını yukarı dikmiş sudan yem alacakmış vaziyette duruyor. Kuyruğu erimiş gibi ve değdiğim an değdiğim yer parçalanıyor. Çarşıya çıkmam 3 gün mümkün değil. ama tüm doğal yöntemlere hazırım. Allah aşkına yardım ediiiin!!!...

saygılar:gif SaygılaR saygılar:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yasemin konu gereksiz değil ama balığa yapılanlar gereksiz olmuş. Yazdıkların neticesinde sağlıklı bir tedavi önerisi yapılması mümkün mü sence ? Bence değil ama yapabilecek bir şeyler arıyorsan damacana suyunu normal ısısına getirip suyunun yarısından fazlasını değişebilirsin.

Her olumsuzlukta ilaç lazımdır diye bir şey yok. Çünkü hastalığın sebebi belli değil. Dedenin yaptıklarımı, yoksa annenin yaptıkları mı bilemeyiz. Balığına ve akvaryumuna sahip çıkacak olan senisin. Hatta yapılanların vereceği zararı öğrenip onlara aktarmakla yükümlü olan da sensin.

3. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın
    Yasemin bildiğin üzere betta cinsi balıklarda Labirent isimli bir solunum sistemi bulunmakta . Bu sistem sayesinde su içinden ve su dışından oksijen elde edebiliyorlar. Bundan dolayı başının yukarda durması şimdilik sorun değil. Agresif oldukları için strese girmeleri çok uğraşıldığı sürece olumsuz etkilere neden olabilir.. Kuyruğunun erimesinin , zedelenmesinin nedeni bence bu.. Temel abinin dediği gibi evdeki balık severleri bu konuda bilgilendirmen hem senin hemde bettanın yararına olacaktır....

4. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Maalesef dün balığı ölü buldum. Ama dedemin yaptıklarını engelleyemiyorum. Akvaryumun etrafındaki her şeyi çektim. Dedemi de yeterince bilgilendirdim. Sadece birkaç kez akvaryumun yerini değiştirmek balığı strese soktu. Balık tam düzeliyordu biraz az yüzüyordu ama düzelirken dedem bana söz vermesine rağmen saçma saçma şeyler denedi balığı iyileştirmek için. Ben uyurken yemin yarısını boşaltmış. Sırf dedemin yüzünden balık öldü. Diğer balığım da hhasta gibi ama Allahtan kimse farketmedi. Bende hasta olduğunu söylemedim kimseye. Şimdi düzeliyor.

Yalnız suçlu ben değilim. Çünkü akvaryumun bir yerlere götürülmesini ben istemedim. tek neşe kaynağım o balıklar. tek balığım kaldı. o da ölmesin diye ne olursa yaparım.

5. yusta1907

yusta1907

İsim:
    Yunus Emre Usta
    Cevap: Bettama ne oldu?

Olanlar gerçekten üzüldüm.İnşallah diğer balığınıza bir şey olmaz.

Geçmiş olsun..

Sayfayı Paylaş