1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyşehir Gölü Sazan Avı

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde hasanacar tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Yeni faaliyet alanımız olan balık avı gezilerinden birini portal ailesi ile paylaşmak istedim. Bu hobide henüz çok yeni olsak da zamanla daha iyiye gideceğimizi düşünüyoruz.

Öğretmen arkadaşlardan oluşan ekip ile iki hafta önce Konya Beyşehir Gölü'ne gittik. Beyşehir Gölü, yanlış bilmiyorsam, Türkiye'nin 3. büyük gölü.

Gölün uzaydan görünüşü şöyle:

Sağımdaki Ömer hocam balık avı konusunda çok iddialı. Bu konuda liderimizdir. Solucanı oltanın iğnesine takma konusuda yardımlarını esirgemediği için teşekkür ederim. :F Sol tarafımdaki hocam ise Ekrem Bey. İki tarihçinin arasında kaldık ama merak etmeyin haklarından gelirim.

Ve işte yakaladığım ilk balık. (Bu balık bir Çin Sazanı. Yakaladığım ilk balık olduğu için sevindim ama mangalda sadece kılçık kalınca sevincimiz kursağımızda kaldı. Araştırmalarıma göre bu balık Beyşehir Gölü'ndeki otlanmayı engellemek için getirilmiş. Fakat tüm avcılar bu balıktan şikayetçi. Kısaca, ne tadı var ne eti.)

Bir de yakın plan alalım:

Avlağımızın hemen yanında cami görevlisi bir abi vardı. Aşağıdaki resimde gördüğünüz eski sazan diye tabir ettiğimiz 5-6 kiloluk balığı yakaladı. Hemen yanımızdaki böyle bir balık yakalayınca heveslenmedik desek yalan olur. Abiye hangi duayı okudun diye sorduk ama yanıt alamadık. :F

Şöyle yakışıklı bir resimimizle konuyu bitirelim.

İki hafta önceki maceramız böyle. Geçen Pazar gittiğimiz hüzün dolu Beyşehir Gölü maceramızdan hiç bahsettirmeyin. İnsan bir tane Çin Sazanı tutmaz mı ya hu! :ser:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hasan güzel bir yer ve güzel bir gün belli. Baya balık tutan var anlaşılan çok olta var atılmış olarak. Eski sazan yakalamak önemli orada sanırım. Ben pek tatlı su balık etini sevmem ama duyduğuma göre pişirene göre değişiyormuş.

Sonuç olarak aç kaldınızmı kalmadınzmı orası önemli. Ellerine sağlık paylaşım için. :ay:

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Temel hocam aç kalırlarsa kesin ya etli ekmek yemişlerdir yada arabaşı çorbası içmişlerdir.Konyada olduğum dönem bu yemeklerin hastasıydım.Hasan hocam paylaşım için teşekkürler güzel ve keyifli bir gün geçirdiğiniz belli.

4. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Şükür aç kalmadık. Göl ile şehir iç içe olduğu için sucuk felan tedarik ettik. Bir dahaki gidişimizde göle bir araçla açılmayı düşünüyoruz. O zaman büyük sazan nasip olur sanırım.

Deniz balığı her zaman daha lezzetli oluyor derler. Pişirmeye göre de değişir elbette. Ama Norveç Somonu sanırım balık etinde favori.

Yarın May barajına mangal ve oltalarla gidiyoruz. Bakalım nasipte ne var. Bu yaz, balık avı macerası ile geçeceğe benziyor.

Etli ekmek gerçekten güzel bir yemek ;)

Sayfayı Paylaş