1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benek Hastalığı Nasıl İyileşir

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde aslankaya tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. aslankaya

aslankaya

İsim:
    anıl deniz aslankaya
    Arkadaşlar merhaba . Akvaryum konusunda baya acemiyim balıklarımın yarısı beyaz benek oldu . Petşhoptan ilacını aldım ama tam olarak nasıl kullanmam gerektiğini anlayamadım bilen biri yardım ederse sevinirim şimdiden teşşekkür ederim :)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba Anıl balıkların cinsini de yazarsan daha iyi yardımcı oluruz ...:)

3. aslankaya

aslankaya

İsim:
    anıl deniz aslankaya
    akvaryumda 1 melek 2 tane pengasus köpek balığı 3 japon 2 çöpçü 1 vatoz var benim gözlemşediğim kadarıyla 1 köpek balığımda 1 japonumda var beyaz benek . İlacını aldım aldığım yer anlattı ama tam emin olup güvenemedim . Nasıl yapmalıyım bilmiyorum :)

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel de farklı ortam balıkları bence ilk önce bunlardan hangilerini beslemek istediğini seçmelisin,böyle olunca sıkıntılar oluyor vede olcak şöyle japon balıkları soğuk su sever melek ve pengasus sıcak su ani ısı değişmeleri zaten beyaz beneği hemen tetikler neyse.Aldığınız ilacı bilmiyorum kullanma klavuzunu okuyup yapabilirsin,yalnız ilaç uygulandıktan sonra iyi bir su değişimi şart dinlenmiş suyu da evvelden hazırla derim...:)

5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Anıl kardeşim öncelikle hoş geldin ve geçmiş olsun. Forumumuz da ;''Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı'' adıyla bir bölüm, bu bölüm içinde ise ;'' Beyaz Benek Hastalığına Eski ve Yeni Bakış'' başlığı ile hastalık ile ilgili bilmek istediğin bilgilerin yer aldığı bir yazı var. Çok faydalı bulacağından eminim. Kolay gelsin.

aslankaya bunu beğendi.
  6. delicesineadem

delicesineadem

İsim:
    adem
    arkadaşlar beyaz benek hastalığına yakalanmıs akvaryum balıgı lazım araştırma yapmak için ücreti ile alınacaktır..

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yacağınız araştırmada yeterince bilgi sahibimisiniz acaba?
    Madem bir deneme yapacaksınız bunun için benekli bir balık almak yerine kendi balıklarınızı benek yapmayı neden tercih etmiyorsunuz?

8. delicesineadem

delicesineadem

İsim:
    adem
    Doğal olarak olması daha iyi arkadaşım..Bu araştırma tezi olarak kullanılacak...Balık soğuk suya maruz bırakılarak yapılabilir yada kirli su ortamında yakalanabilir ama doğal olması araştırma sonuçları etkisinden daha etkilidir...Sizin düşündüklerinizi bizde düşündük yani ama Doçent hocamız istemedi...Su kalitesine özen gösterilmemiş bir akvaryumcuda rastladık ondan alacaz örnekleri artık...

9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Açıkçası doğaldan kastınızı anlamadım.Neticede beneğin nelerden dolayı ortaya çıktığı belli,ha siz bilerek yapmışsınız ha başkaları bilmeden, istemeden yapmış
    Neyse bulduğunuza sevindim

Tapatalk...

10. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Adem Bey, bu hastalık ile ilgili bilinmeyen ne kaldı? Doğru söylemek gerekirse inanın çok merak ettim. Araştırma tezinizi ve ulaştığınız sonuçları eğer bizimle paylaşırsanız inanın çok sevineceğim. Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş