1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benek Hastalığı Tedavisi için KEFİR

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Alparslan tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Beyaz benek hastalığı tedavisi için Kefir konusunu merak ettim. İnsan sağlığına olan faydaları bütün bilim adamları tarafından onaylanmıştır,bilhassa bağırsaklardaki kötü bakterileri temizlediği bilinen gerçek.
  Bizim evde kendimi bildim bileli var yapılıyor ve içiliyor,ve bunun ana mayası yaşayan mercana karnı bahara benziyen bir canlı sütle beslenip devamlı çoğalıyor bende bunları ezip balıkların yemine verip bazen yediriyorum.

  Belki de beyaz benek tedavisine faydası olur diye düşündüm ama deneyemedim beyaz benek olan balığım yok,eğer hasta balığı olan varsa denemekte isterse kefir bende var hemen ala bilirler.Saygılar...:)

  Kefir sizce de beyaz benek hastalığı için çözüm olabilir mi?

  Beyaz benek hastalığı kefir.jpeg
   
  A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  Kenan55, muro500, cirol ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 2. Ankaraguclu

  Ankaraguclu

  Mesajlar:
  2.716
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  Miraç küçükerdem
  Paylaşım için teşekkürler Alparslan..Karnabahar'a Çok benziyor ve ilk kez senden gördüm ve senden duydum bu KEFİR'i :)
   
  Alparslan bunu beğendi.
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  İlginç fikir beyaz benek hastalığı için Alparslan. Ben de denemek isterim, balıklar yiyorsa bağışıklık konusunda destek olabilir. İyice araştır bakalım, içeriğinde olanlar ne ifade ediyor.
   
 4. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.046
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Miraç nete çok bilgi var oku derim İnsan sağlığı için çok iyi,yaşlanma bağırsaktaki bakterilerin çoğalmasıyla başlıyormuş buda onları atıyor ve hücreleri kuvvetlendiriyor muş...:)

  Temel abi Babam bunu yurt dışından getirmiş 30 senedir içiyormuş ve bize de veriyor babam iki paket sigara içiyor ve doktara gitmez. Bunlar devamlı büyüyor annemde atıyor,bende balıklara veriyorum.Denemek istersen hemen getiririm belkide beyaz beneğe iyi gelir...:)
   
  Kenan55, muro500, İSYAN ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 5. inifnity

  inifnity

  Mesajlar:
  1.031
  İsim:
  ismail işçi
  Bağırsak florasını düzenlemede en çok faydası var aslında ama Kefir prebiyotiklerin ve probiyotiklerin atası aslında içerisinde yoğun miktarda Saccharomyces sp., Lactococcus spp., Lactobacillus spp.,Leuconostoc spp gibi mikroorganizmalar bulunur. Bunların faaliyeti sonucu süt asidi, etil alkol ve karbondioksit meydana gelir. Kefir tanesi içerisinde bulunan mikroorganizmalardan bazıları süt şekerini parçalayarak süt asidi oluştururlar ve süt pıhtılaşır. Mikroorganizmalardan bazıları ise karbondioksit ve etil alkol meydana getirirler. Çeşitli yayınlarda kefirin iştahsızlık, uykusuzluk, verem ve böbrek hastalıklarında, bronşit ve astımda, ekzema Dış deri yırtılmaları ve çatlaklar tedavisinde kullanıldığı belirtilmektedir.
  Yani balıkların bağışıklığına faydası olacağı için beyaz beneğe de faydası olabilir...
   
  YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
 6. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  İsmail güzel bir katkı olmuş. Sözü geçen organizmalar çok ciddi faydalara sahip. Kısıtlamalı bölümdeki araştırmanın temelini oluşturuyorlar. Çok aktif 4 tür daha var. Onlar olmadan yarım kalıyor.
   
 7. ahmetzbfb

  ahmetzbfb

  Mesajlar:
  184
  Yer:
  İSTANBUL
  İsim:
  ahmet UMUROĞLU
  Benim aklımada peynir altı tozu gelmişti ama herhangibi araştırma yapmadım acaba bu toz hakkında bilgisi olan varmı?bildiğim kadarıyla içerik olarak zengin bir ürün.saf ve doğal.
   
  Alparslan bunu beğendi.
 8. 42tayfun26

  42tayfun26

  Mesajlar:
  3
  İsim:
  tayfun körükcü
  Aslında o kefir değil sadece kefir mayası, kefir mayasını sütü yoğurt yapmadaki gibi kullanılırsa kefir olur ve ciddi oranda pahalı bi maya. En önemli özelliği bağışıklık sistemini gastro intestinal kanaldaki yani mide- barsak kanalındaki zararlı mikroorganizmaları öldürüp yararlı mikroorganizmaları çoğaltmasıyla sağlar. Beyaz benek hastalığına bilmem faydası olur mu ama mercanların gelişimde faydası olabilir.
   
  YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş