1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benek Hastalığında Portal Diprospan İlaç

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 10 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Erman 4 gün evvel balık yem alırken kullanabilseydin iyi olacaktı. Yemine de emdirecektin, balık güçten düşmüş anladığım kadarıyla. Kullan bakalım, inşallah kaldırır ayağa. Yapılacak başka bir şey yok şimdilik.

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    En azından yem yiyenlere etki edeceği görüşündeyim.Bence yeme emdirerek vermek daha etkili.

Tapatalk...

3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Erman bey zaman kaybetmeden balığı tank dışına alarak şırınga ile ağızdan beslemeyi deneyin.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yok Murat yem almayı yeni kesmiş.

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Abi hastalık kaynaklı olduğu için zaten zayıf düşmüş durumdadır,fazla dayanamaz diye düşündüm.Ben chelmonda geç uyguladığım için cevap almadım Abi siz daha iyi bilirsiniz ama vitamin ve diprospan kürü balığı geri getirebilir bence.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    ilaçla birlikte besin olabilir belki evet.

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Balığı bulunduğu ortamda yakalamak zaten zor, iyice strese sokmayalım diye yakalamayayım dedim. Bilmiyorum, şu an hepten güçten düşmüş durumda değil. Yani üzüyor arada, arada kendi ovuğunda dinleniyor, ışıkları kapattım, bakalım yarın nasıl olacak durum.

Elimde 2 ampülüm daha var. Şu an ışıklar kapalı, şimdi açsam ışıkları sersemler diye düşünüyorum. Yarın mı versem ilaçlı yem?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Acele etme bence Erman, yarın ki durumu görmek iyi olur. Bu yükü kaldıramayabilir.

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Sabah kalktığımda powder akıntı motoru ızgarasına takılmıştı. Yaşıyor, ama durumu çok ağır. Elimle yakaladım, vücuduna baktım, ızgaranın deseni çıkmış üzerine, her yeri benek dolu hayvanın. Ağızdan beslesem düzelir mi dedim kendi kendime ama sanırım nafile... Tekrar bıraktım az akıntı alan bi yere ama, düz duracak mecali kalmamış. Hanım'a söyledim bak, yüzer gibi olursa ağızdan besle diye tarif ettim ama hiç zannetmiyorum. 1 - 2 saate ölecek hayvan :(

Son durum malesef böyle. :( İnsan bir canlı hayatı için üzülüyor. Keşke almasaydım diyorum, belki yaşatabilecek birinin tankında mutlu mutlu yüzüyordu şimdi. Powder blue maceram ilk ve son oldu sanırım benim için.. Naso ve yellow ekleyeceğim tang listem bu kadar olacak. O da ilerleyen zamanlarda tabi.. Bu moral bozukluğuyla hiç bırakın balığı akvaryuma bakasım yok açıkçası.

Daha da yazacak bişey yok.. :(

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun.
    Yan yatmış bir balığın toparlaması imkansıza yakın.

11. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Geçmiş olsun Erman,üzücü bir durum..

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun Erman bey.Asıl canlının o halini görüpte çaresiz kalmak insana çok koyuyor.

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Erman abi geçmiş olsun çok üzüldüm,yapacak bir şey yok...:(

14. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Teşekkür ederim arkadaşlar, inanın canlının o halini görüp bişey yapamamak Yağmur Hanım 'ın dediği gibi çok koyuyor... Powder Blue maceram bitmiştir.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Erman abi o duygu hakikaten çok kötü ancak yaşayan bilir seni çok iyi anlıyorum,biliyorsun benim de blue tang imi kurtarmak için çok uğraştım çaresiz kaldım baka baka kurtaramadım.Ama demek değil ki bir daha blue tang besleyemem,mesela şu an blue tang aldım ve besliyorum...

16. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Üzülme erman cım emin ol sen elinden gelen herşeyi yapmışsındır. O yüzden için rahat olsun fakat bence artık şu Powderlardan uzak dur bak ben öyle yaptım ANGEL abicim şahane canlılar gerçi majestik angel imin yüzgecinde var biracık ama 2 gündür sarımsaklı pulbiberli yem takviyesi ile bu sorunu aştım galiba çünkü çok azaldı geçmek üzere. Geçmez ise bende şu yeni ilacı deneyeceğim.

17. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bu diprospan denilen ilacı kullanırken Skimmeri kapatmamız gerektiği söylenmiş peki ne kadar süre kapalı tutacağız var mı bilen.

18. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Erman bey geçmiş olsun .İnşallah tekrar yaşamazsınız.

19. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Mustafa Bey ilacı ekledikten sonra ps nin kapatılması gerekiyor doğrudur, çünkü ps taşma yapıyor.Minimum 12 saat beklenmeli.12 saat sonunda ps açılıp bakılmalı eğer hala aşırı taşma yapıyorsa yine beklenmeye devam edilmeli.
    Ancak bence asıl püf nokta; ilaç suya girdikten sonra hayvanlar beneği ertesi gün atıyorlar.Benek gitti diye düşünülmeyip minimum 10 gün yemlerine bu ilaçtan emdirilip vermeye devam edilmeli.Benim tecrübem bu yönde oldu.Ben faydasını gördüm umarım kullanacak diğer arkadaşlarda faydasına şahit olurlar.

MOVACIKLI bunu beğendi.
  20. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    benim tanktada 2 gundur benek belası aldı başını gidiyor..dün itibarı ile yemlerine ilacı emdirip veriyoyum..ilk başta pek almak istemdiler herhalde acı olsa gerek..ama aç kalınca acı zulum alıp yemeye başladılar..ps nin ne kadar süre ile kapatılması gerektiğini bilmediğim ve de mercalara nasıl bir etki göstereceği için ilacı suya katmakta çekince duymuştum..fakat şimdi içim rahat hemen tanka 2 ampul kırıp gelişmelri buradan paylaşacam.

Sayfayı Paylaş