1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benek Hastalığında Portal Diprospan İlaç

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 10 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bir karışımda pul yemi çıkartıp dener misin? Saldıracaklardır. Seachem guarlic alırsan çok rahat edersin sarımsak anlamında

2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Tarık yem yiyorlar iken ne bulursan yedir.Tıka basa doyur karınlarını, çeşit çeşit yemler ver.Ben bu sarımsak vb şeylerin beneği yenmelerine yardımcı olduğuna pek inanamadım.Son blue tanglerin benek olmasında hiçbirini kullanmadım, sadece aşırı yemleme yaparak beneği yenmelerini sağladım.Belki iştahlarını açıyordur vs bilmiyorum ama ben pek işe yaradıklarını düşünmüyorum.Zaten beyaz benekte altın kural balık yem yediği sürece yaşıyor ve hastalığı atlatıyor.Şayet yem yemeyi keserse güle güle...
    Benek konularını okursan göreceksin ki hobicinin kendi balığı beneği rahatlıkla atlatabiliyor.İthal balıklar ise fazla dayanamıyorlar.Aralarındaki fark bence yem yeme alışkanlıkları!Işık,sarımsak,o,bu,şu bence fasa fiso.Beneği ortaya çıkaran ortam şayet hala akvaryumda var ise iyileşmesini bekleme.Şayet o ortamı bertaraf etmiş isen de yukarıda yazdığım gibi yem yiyen yaşar.

3. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    O zaman yedirebildiğim kadar yem yedireyim ben çeşit çeşit. Hem granül hem pul hem sarımsaklı hem karışımlı. Obez balıklarım olacak yemi beğenmediklerinde pizza söyleyeyim diye cama vuracaklar :D

DaPhNe bunu beğendi.
  4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Diprospan adlı ilacın etkisini görebilmek için Protein Skimmer ne kadar kapalı kalmalı arkadaşlar? Yazıyorduysa ve gözümden kaçtıysa şimdiden özür dilerim.

Selamlar...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Protein skimmer tedavi boyunca kapalı kalmalı, günlük %20 su değişimi ile doz tekrarlanmalı, tedavi sonrası tekrar su değişimi yaparak ps çalıştırılabilir. Ps ilk anda taşma yapar birkaç kez atık kabındaki suyu atmak sonrası yavaşca normale döner.

basma tulumba bunu beğendi.
  6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Temel Bey,
    mesajınızı anca okudum;
    sanırım yanlış bir uygulama yaptım.

Ben ilacı kırmadan önce PS yi kapatmıştım ve gece ilacı kırdım.
    Sabah Ps yi çalıştırdım. Akşam üzeri baktığımda blue tang ve palyaco nun iyileşmiş olduğunu gördüm.
    Cidden şaşkına döndüm :)

Gerçekten teşekkür eder ve herkese tavsiye ederim.
    1 tüp daha var, kullanıp kullanmama konusunda kararsızım şu an.
    Yarın da su değişimi yapacağım.

Selamlar...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Su değişimi önemli yapalım. Tekrar kullanmaya karar vermek için balıkların durumuna bakmak lazım.

Şaşırman normal, bende bulduğumda şaşırmıştım. Şimdi önemli olan geri getirmemek. Ps taşmıyorsa devreye alabilirsin, elindeki tüpü de balıkların yemine emdirebilirsin.

veysel bunu beğendi.
  8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    İlk gün evet benek gidiyor fakat sonraki gün tekrar geri geliyor, hemde daha kötü.İlacı yemlerine iyice emdirerek vermenizde de fayda var.

Tapatalk...

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geri gelmesi akvaryum şartlarına bağlı, gelmeyebilir. Akvaryum stabil ve iyi durumda ise geri gelmez.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş