1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benek ile Grip Tedavisi Karşılaştırması

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde tsenol tarafından 15 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Merhaba benim resif tankım da ki Blue Tangin göz üstünde bir yara belirdi bugün gördüm ayrıca aynı tarafta karın üstünde de yara yada sürtünmeye benzer bir durum var ..! Göz üzerindeki de sanırım sürtünme yarasına benziyor daha evvel beyaz benek olmuştu sarımsak ve zencefilli karışımla beyaz benek tedavisini yaptım başarılı oldu ana şimdiki bu yara daha evvel olmamıştı. Forumda konu hakkında bilgi verecek arkadaşlar varsa bilgilerini beklerim.

imagooo.jpg

veysel bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah çok güzel akvaryum, balığın yakın fotoğrafı iyi olur evet. Diğer akvaryum balıkları sağlıklı ise işlem yapmak hata olur, kavga olabilir, yer savunması sonucu olmuş veya ani korkudan çarpmış da olabilir, fotoğraftan anlamak güç.

King Elvis bunu beğendi.
  4. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Selam kardeşim balığın resmini ekliyorum ... Bugün zencefil tozu ve bir diş sarmsak ezip kuru yem ile kaıştırıp verdim bakalım ne olacak ... Fakat kayalara çok sürtüyor sağını solunu sanırım kayadan çizildi ... İnceleyip bilgi verirseniz sevinirim image.jpg image.jpg

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne zaman eklendi akvaryuma? Üstünde benekler veya beyaz oluşumlar var mı?

6. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    4 aydan beri akvaryumda bir sıkıntı yoktu ... ama 1 ay evvelde solungaç ve bir gözünün üzetinde parazit vardı zencefil- sarmsaklı kuru yem karışım yapıp verdim 2 sonra parazit kalmadı ... Üzerinde benek veya beyaz oluşum yok sadece resimdede dikkatli bakarsanız gövdesinin ortasında bir beyazlık var ama benek değil ....

Bu arada resim yüklerken neden ters yükleniyor ...? Cahilliğime verin .:) mutlaka vardır düzenleme ama göremedim yüklerken :)

7. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Şöyle tarif edeyim ... Kafayı kayalara kumlara vurur sürterde deri aşınır ya ... öyle bir şey

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kayalara sürtünme eğilimi varsa buy zaten rahatsız olduğu su değeri var anlamına gelebilir. Kh ve pH değerini biliyor musun? Katkı kullanıyor musun akvaryuma?

9. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    En son 45 gün evvel yaptırmıştım ama şimdiki değerleri bilmiyorum ... katkı olarak önerini nedir

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Soft mercan konusunda katkı düşüncemi yazmıştım. Blue tang ph ve kH değerine biraz hassastır, özellikle oynayan sabit olmayan değerlere. Değerleri bilmeden de katkı önermek durumu daha çok zora sokabilir.

11. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Ok bir an evvel test yaptırayım ... değerleri bildirir fikrinizi alırım .. teşekkürler ilgi alakanız için üstadlar

12. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Salifert Testlerle ilgili konuda su değerlerimin iyi çıkmasına rağmen devam eden Oodinium hastalığının tedavisi amacıyla ve kayıp yaşamamak için karantina tankı kurmalı mıyım son durum videosunu yüklüyorum diye yazmıştım. Canlıların durumuyla ilgili video aşağıdadır. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

13. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Beyaz benek bu şekilde aylarca sürebilir balık kaybetmesenizde insanı soğutan bir durumdur.Bende 2 ay sürmüş ve karantina tankıyla bu illetten tamamen kurtulmuştum.

14. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Yanıt için teşekkürler. Siz tüm balıkları mı karantinaya aldınız sadece hasta olanları mı? Bende şu an iki angel hastalık belirtileri gösteriyor bunları dışarı almak yeterli olur mu?

15. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Sadece hasta olanları karantina tankına aldım ve bakır tedavisi uyguladım.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar videoda yakın çekim olan yerlerde biraz daha net görülüyor ama hareketlerde aşırı tuhaflık yok, fakat yellow tang balığının gözlerinde puslanma var gibi geldi. Karantina tankı kurma imkanı varsa neden olmasın Tahir abi kurulabilir. Videoda damsel balıkları aşırı stres yaratıyor gibi geldi bana kovalamaca var. Onların birini çıkarmayı düşünebilirsin. Karantina tankının boyutları ne olacak bilemiyorum ama hacim yeterli olursa tüm balıkları alarak akvaryumu konaksız bırakmak da mümkün.

17. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Damseller yemin % 80 ini tüketiyor. Geldiklerinde ufaktılar 1ayda 2 katı oldular. Sanırım 1 i değil hepsi gidecek. Karantina Tank 20 litre. 2 tangi ayiracagim. Sanirim tumu için küçük

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Bugün su testi yaptım değerler biraz yüksek :(. KH :15. MG:1440. CA :470. Tankımda LPS ve Soft mercanlar var bu değerler canlılara zarar verir mi ? Değerleri Nasıl düşürürüm ? Bilgilerinizi beklerim

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bildiğim kadarıyla katkı kullanmıyorum dediniz, katkı kullanılmayan ve sadece su değişimleri ile yürüyen akvaryumda kH bu kadar yüksek nasıl çıktı anlamadım, test ölçümü yanlış olmasın? Magnezyumda çok az yüksek sayılır ama sorun yaratacak düzey değil ama kH çok yüksek çıkmış. Düşürmeye çalışmak emin olunmadığı sürece riskli, bu yüzden düşürmek için bir ekleme, işlem vb yapmak yerine su değişimi yapmak daha mantıklı bence.

20. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    1025

Temel üstad ben de öyle düşünüyorum sanırım testte bir hata yapmış olabilirim dün bluetang gövdedeki parazitten dolayı suya sarmsak ve zencefilli kuru yem verdim acaba bu Kh ı etkilemiş olanilir mi ... tekrar test yapıcam su değişiminden sonra

Sayfayı Paylaş