1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz benek illeti

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Hector tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Herkese merhaba; 1 hafta önce aldığım Kole tangimde bugün farketim ki beyaz benek var, 3 gün önce su değişimi yapmıştım ısı, tuzluluk sabitti, bugün inceledim ki hayvancağızın kuyruk ve yüzgeçleri beyaz benekle kaplı çok fazla değil yanlız çok az da değil :( ,
    acil önlem olarak:
    şimdi su hazırlıyorum yarın % 20 değiştiricem
    2 adet seffaf hepar ampül 1 adet kırmızı olanı kırdım
    su sıcaklığını 27 dereceye cıkarttım yarına kadar 28 olup orda sabitlicem.
    PS yi sulu toplama modunda çalıştırmaya başladım
    ışıkları kapattım yarın 24 saat boyunca açmıcam

başka birşey yapmalımıyım? zaten aldığımdan beri yem yediremedim hayvancağıza fakat akvaryumda yosun bırakmadı, heryeri didik didik ediyor ve çok aktif, şuan ki durumu biraz durgun ama hareketli birşekilde yüzüyor, didiklemeyide durdurdu sanki, kendini karideslere ve wrasselara temizletme derdinde.

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun emre.
    İster kayalardan yosun didiklesin , isterse kuru yem yesin, yeme ilgi azaldığında durum zorlaşır.
    Aldığın önlemler yanında,Kırmızı pul biber, ezilmiş sarımsak, ezilmiş zencefil, hepsini denemeni öneririm. Birkaç parça bile alması hayat kurtarabilir.
    Bunları kıyılmış karides ile karıştırıp ilgisini çekmeye çalışabilirsin.

Hector bunu beğendi.
  4. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Geçmiş olsun benim tang'te de benek sorunu var ve tüm gücümüzle savaşıyoruz. Maşallah benimki acayip yem yiyor, ama fark ettim ki benim akıntının sarhoş ettiği palyaçoda da benekler çıkmış ve yem yemiyor yanından yem geçiyor bakmıyor bile. Belki akıntı stres yaptı ondan benek oldu gözlemlemeye devam ediyorum. Bence yem denemelerinden vazgeçmeyin.

Hector bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Emre abi balığın durumu nasıl, düzelme var mı?

Sayfayı Paylaş