1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz benek tedavisi...

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde emrah aytekin tarafından 27 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Arkadaslar merhabalar, angel türü balığımda beyaz benek hastalığı olduğunu sanediyorum.
    Arka yüzgeçlerinde ve yan yüzgeçlerinde beyaz benekler var.
    İştahında ve hereketinde hiç bir problem yok.
    Su sıcaklığı 23 derece
    Tuz oranı 1025

Balığı karantina tankına aldım,Tedavi ile ilgili neler yapmaliyim bukonuda yardim eden herkese simdiden teşekkür ederim.

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Işık açmayın. Kademeli olarak sıcaklığı 28 e çıkarın, tuzluluğu da 1020 civarına çekin. Sarımsaklı yemlerle beslemeye ve balığı strese sokmamaya özen gösterin. Kendi kendine geçecektir.

emrah aytekin bunu beğendi.
  3. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Sagolasin kaan hocam cevabin icin,
    Kan hocam dediklerini yapmaya basladim,ışığı hiçmi acmiyayim,balik suan karantina tankinda karantina tanki 25×45 ölcülerinde sitres olurmu acaba,sarimsak minik minik verdigimde yemisti ana tankta iken

ka2n bunu beğendi.
  4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yok sarımsağı direk vermeyin, suyunu sıkıp yeme edilip verin, ortam ışığı yeterli olur, balığı uyanık tutacak kadar olsun yeter.
    Ufak testi gibi ya da 2-3 parçalı bir kaya dizaynı ile saklanacak bir yer yaparsanız daha iyi olur

Sayfayı Paylaş