1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

beyaz benek ve parazit

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde mehmetali tarafından 13 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. mehmetali

mehmetali

İsim:
    mehmet ali yıldırım
    Arkadaslar merhaba,akvaryumumun fotosunu paylaşıyorum ,fotodaki aslanbas japonum beyaz benek oldu.Tedavi icin bir ilac aldim,ilacinda fotosunu paylasiyorum.Ilaci iki gunkullandim, benekler kayboldu ancak bu kez butun balıklar akvaryumun ust kısmını kullanmaya basladi, ayrica dengesiz hareketleri basladi; birden kaciyorlar, kuma surtunuyorlar vs.. baliklarin ust ve alt yuzgecleride dik durmuyor tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.
    20141113_213157.jpg

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Mehmet Bey kullandığınız ilaç muhtemelen akvaryumdaki yararlı bakterilree zarar verdi ve amonyak miktarı arttı tankınızda. Belirtiler bunu gösteriyor. %50 ye kadar mümkün olduğunca su değişimi yapın.

3. mehmetali

mehmetali

İsim:
    mehmet ali yıldırım
    Yaptim mesut bey yaptim bir gece dinlenmis su ile %50 su degisimi yaptim ama durum hala ayni belkide biraz daha beklemeliyim daha kötü olmasinda

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    İlacı kullanım klavuzuna göre kullanıp su değişimi de yaptıysanız kısa vade de korkacak birşey olduğunu düşünmüyorum.

5. mehmetali

mehmetali

İsim:
    mehmet ali yıldırım
    Teşekkürler hareketleri yazdigim gibi tuhaf geldi bide solungaclarin dik olmayisi

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Gaye

Gaye

Ciklet balığımın üzerinde yara çıktı lütfen yardım edin hangi hastalık belirtisi olabilir...??? image.jpg

Sayfayı Paylaş