1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benekle Tanıştım Sonunda

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde harfuzmani tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ben, özdemir ve halil dahil birçok kişi aynı katkıyı kullanıyor. Direk katkıdan şüpheleniyorum asılsız bir söylem olur.
    Ancak her tank benzersizdir,hakan 'ın tankında ne oluştu,katkı burada birşey tetikledi mi bilemeyiz.
    Balık ölümünün binlerce sebebi var, hiçbir sebep yokken tak diye giden balığınız olma dı mı hiç. Sorunun kaynağını bulmak güç. Daha önce dediğim gibi oturmuş bir sistemden alınan su ile yapılacak %70 bir değişim,sonrası da haftalık %10 su değişimleri ile sıfır katkı sistem toparlar.
    Geçmiş olsun.

2. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Aslında bu KH denilen zıkım neden düşüyor onu bulmak gerekmiyor mu.? İşin kaynağını bula bilsek belki daha kolay çözüm bulacağız.

3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Tüketim olur düşer mustafa :)

4. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    ne buluyorlar bu karbonatta anlamıyorum ki tadıda çok kötü.:koptum:

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Sevgili arkadaşlarım,abilerim

Gelen yorumlar üzerine açıklama yapma gereği hissetim
    Yaşadığım sorunların portalımız tarafından yapılan Kh katkısıyla uzaktan yakından alakası yoktur.Bu süreç içerisinde toplamda iki kez sorun yaşadım.Konuyu takip edenler bilirler, ilkinde kh katkısını (TAMAMEN BENİM HATAMDAN DOLAYI) yanlış kullanmam neticesinde balıklarımda beyaz benek ve velvet karışımı bir hastalık oluştu.O günkü verilen fikirler sayesinde su değişiminide yaptıktan sonra balıklarımdaki benek ve beyazlama günden güne azalıp bir hafta gibi bir zamanda kayboldu.
    Sonrasında Kh katkısının ne demek olduğunu anladığım için ölçülerimi ve kullanım tarzını değiştirerek (olması gerektiği gibi) yaklaşık iki-üç gün boyunca kullandım.Balıklarda velvet hastalığını görünce yine sorunun katkıdan olduğunu zannettim ilk etapta.Fakat durumun gelen yorumlar sonucu gece yaşadığım elektrik kesintisinden (ben kısa olduğunu zannediyordum,ancak eşim yaklaşık 7-8 saat olduğunu söyledi ki haklı bizim ev alarmının şarjı dahi bitip kapanmış.8 saat duruyordu normalde) kaynaklı olduğunu anlamış oldum.Burada kimseyi töhmet altında bırakmam istemem.

Zaten bu katkıyı benden başka kullanan birçok kişi olması ve onların sorun yaşamaması Kh katkısında bir sorun olmadığını gösterir.Konuyu açmamdaki gaye kimseye bir serzenişte bulunmak falan değil,yaptığım hataya çare bulmaktı.İlkinde bulunmasına rağmen bağışıklık sistemleri zayıflayan balıklarım ikinci bir durumu kaldıramamıştır.Olay bundan ibarettir.Lütfen kimse başka biryerlere çekmesin

MOVACIKLI bunu beğendi.
  6. Yok abi benimki de Halil'in değildi. :) Hızlıdan kastım günlük 1dkh arttırımı yapıyordum. 8.3'te sabit kalır umarım, düzenli dozlama yapıyorum.

7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Mahir bey çok güzel izah etmişsiniz teşekkürler.

8. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir bir yıldır, bu maddeleri kullanıyorum burda yapılmasında da ben ön ayak olmuşumdur. Bu maddeler sadece burada değil yerli yabancı bir çok mecrada kullanılmış denenmiş, hatta ticarileşmiş maddelerdir. Hiç bir eksiği olmadığı gibi diğerlerinden daha bir üstünlüğü de yoktur.

Altı üstü karbonat.

İçinde en ufak şüphe olan kullanmasın zaten!

Alparslan bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Katkıdan olsaydı bir sürü kullananda da aynı etkiyi vermesi lazımdı...:)

Sayfayı Paylaş