1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz benekmi?

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde ozcan13 tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Selamaarkadaşlar,
    Benim bettama akvaryumcu beyaz benek hastalığı var demişti (görmeden) Benim bettanın sakallarının (öndeki aşağı sarkan 2 yüzgeç ) ucu beyazla böyle mavi arası bişey ama hiç ilerlemiyor hep öyle. Avatarımdaki bettanın sakallarına bakarsanız onunda sakallarının uçları beyaz bu beyaz benek hastalığımı?

Cevap yazan ve yardım eden herkese teşekkür ederim..
    Selametle saygılar:gif

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Beyaz benekmi?

Resim koyarsanız daha iyi olur.

Beyaz benek böle bir hastalıktır.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Beyaz benekmi?

O zaman benimki değil, benimkin de sadece rengi beyaz öyle yüvarlak değil çok sağolasın. saygılar:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Beyaz benekmi?

Yavuz haklı bence de, tarifiniz beyaz benek hastalığı tanımı ile uymuyor. Bu tarz durumlarda sorun olduğunu düşündüğünüz balığın fotoğrafını eklemeniz daha doğru yorumlar gelmesine vesile olacaktır.

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Beyaz benekmi?

Bu bettayı kıp kırmızı düşünün o işaretlediğim yer öyle beyaz...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Beyaz benekmi?

Özcan Bey selam,

Bu örnek balığın kedi rengine ait. Zaten balığınızı incelerseniz iki yüzgeçin aynı oran ve uzunlukta beyaz olduğunu görürsünüz. Hastalık olsa bu kadar düzgün bir oluşum olamaz.

Bize sizin balığınızın fotoğrafı lazım. gizli:

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Beyaz benekmi?

Benim bettanında aynen dediğiniz gibi iki yüzgecindeki beyazlık eşit oranda.

-------------------------------------

M.D.36
    ...

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Beyaz benekmi?

Rica ederim,bence türünden kaynaklanıyor olabilir huh: yani başka tür bir bettayla melezme olabilir diye düşünüyorum huh:

Saygılar... saygılar:gif

9. safak

safak

Beyaz benekmi?

Evet özcan abi yavuzun verdiği resimdeki gibi nokta nokta olarak kafa,gövde vb.yerlerinde nokta nokta değil ise beyaz benek değildir.Ayrıyetten verdiğin resimdeki bettanın beyazlığı gibiyse cinsinden dolayıdır.

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Beyaz benekmi?

çok saolun..belki annesinde veya babasından birinin soyunda beyaz rengi vardı ordan olmuş olabilir..

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Beyaz benekmi?

Olabilir,dert etmeyin ama :) İçiniz rahat diğilse değiştirin.

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Beyaz benekmi?

Bakın bunlar birer canlı.Bunlara bir oyuncak gibi davranmayın.Ben buna karşıyım ondada bir can var sendede lütfen.Oyuncak değilki bu hatalı diye değiştireyim. :uyari:

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Beyaz benekmi?

Özcan Bey selam,

Balıklar oyuncak değil haklısınız ancak unutmayalım ki sağlıklı nesiller yetişrmek için hobici sağlıklı balıklar satın almak zorundadır. Eğer amaç üretim yani çoğaltmak değil ise akvaryumculardaki tüm sorunlu, sakat balıkları toplayıp bakabiliriz. Fakat konuya geniş bakmak gerekir, hobici en sağlıklı balığı almak zorundadır ve araştırmasını satın aldıktan sonra değil satın almadan önce yapmalıdır ki değiştirmek zorunda kalmasın ve sizin bu anlamdaki düşüncelerinizde olduğu gibi hobici vicdanı ile baş başa kalmasın hiç bir zaman. Akvaryumlarımızın birer sağlıklı nesil yetiştirme yeri olduğunu unutmayalım. Üreticilerde balık yetişiyor ancak balıklarında artık sağlıklı ve sağlıksız nesilleri var bir çok açıdan. ;)

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Beyaz benekmi?

Ben oyuncak diye bir kelime kullanmadım, farkındaysanız içiniz rahat etmediyse değiştirin dedim.Ben oyuncak gibi davranmıyorum gayet balıklar insanmış gibi balıklara yem veriyorum, suyunu değiştiriyorum eğer bu oyuncak gibiyse bilemiyorum...

Bu söz KÜFÜR GİBİ GÖRÜLÜRSE ÜYELİĞİMİ ENGELLEYİN...

15. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Beyaz benekmi?

Siz özürlü doğsaydınız.Anneniz babanız bunu değiştirmek istiyorum dese ? :(

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Beyaz benekmi?

Ben özürlü demiyorum, Özcan abi türünde bir melezleme var diyorum.

17. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Beyaz benekmi?

Tamam arkadaşım önemli değil uzatmayalım :hepiniziseviyorum:

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Beyaz benekmi?

:D :D Muhabbetinizi bölüyorum kusura bakmayın :F Özcan bey o beyazlık bettaların kendine has özelliğidir.Korkulacak bir durum yok yani içiniz rahat olsun.. saygılar:gif

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Beyaz benekmi?

Özcan Bey, bizler yetiştirip sağlıklı balık türleri elde etmek için balık satın alıyoruz. Bu sakat balıklarıda biz doğurmuyoruz. Hobiciler sakat dediğiniz balıkları anne ve babasından ayırıp eve getiriyor sadece, tabi anne ve babası o cıvarlarda ise. gizli: İsteyen bu balıkları toplar besler buna da itirazı olmaz kimsenin. :)

20. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Beyaz benekmi?

Özcan abi biz melez veya özürlü yavrular almamak için baştan sağlıklı düzgün balıklar almalıyız düşünsenize özürlü bir balık yüzünden kaç tane yavru özürlü balık doğabilir ? Bu hatayı yapmamak için en baştan sağlıklı balıklar alıp beslemeliyiz...

Sayfayı Paylaş