1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

beyaz mı ıceman mi?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 21 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Damızlık sarı prenses ve yunuslarım var yanlarına bir beyaz veya ıceman kolonisi daha eklemek istiyyrorum sizce hangi türü seçmeliyim hangisi ile daha iyi anlaşırlar?

2. ÜstaD

ÜstaD

İsim:
    Onur BAKIR
    Cevap: beyaz mı ıceman mi?

Beyazlar aşırı agresif balıklardır.Kesinlikle tavsiye etmem.İceman olabilir.Tabi akvaryum hacminiz 3.bir türe yeterli ise...

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erman akvaryumun kaç litreydi hatırlayamadım? saat:gif Sarı prensesin olduğu akvaryuma snow prenses ekleme.Zira bu iki tür çiftleşirler ve bolca kırma yavrun olur.Ayrıca snowlar sert balıklardır.Akvaryumda huzur bırakmıyorlar.

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Anladım abi 200 lt yunus ve sarı prenses hiç bozmadan devam ediyorum.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

200 litrede zaten yeterince balığın var Erman bencede hiç bozmadan bu şekilde devam et. Ama ilerde olurda sarılardan yada yunuslardan vazgeçersen ozaman yeni türlere yönelirsin. Hatta şimdiden yunuslardan vazgeçsen iyi olur. 200 litrede yavru almada zorlanırsın yunuslardan. Hatta biraz evvel diğer konuna baktımda. Yunusların neden yumurtalarını attıkları ortaya çıktı.

6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Olcay bey,265 lt için Yunus ve Sarı Prenses ve Iceman uygun olur mu?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sayıyı az tutarsanız ve yunuslarda orta boy olursa,birde sık su değişimi yaparsanız olabilir Eray bey.

8. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Katılırıyorum Olcay beye sık su değişimi yaparsan olabilir ve Resimler eklersen daha iyi karar verebilir Üstatlar

9. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Yok vazgeçmem.Ben büyüttüm onları gerekirse eğitirim. :basardim:

Sayfayı Paylaş