1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Prenses İçin Yem.

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde LostRua tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar yemlerimin kalitesiz olduğunu düşünüyorum. Sizce yem olarak neler vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim. Genelde granür yem önerirseniz pul yemler suda dağılıyor toz oluyor sinir ediyor beni. Sonra elimde dip çekme aparatı %90 su değişimine kadar gidiyor. :D O yüzden yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkür ederim şimdiden... Önerdiğiniz yemleri yarın almayı düşünüyorum. Tüm yemler bitkisel olursa arada kurutulmuş canlı yem versem sanki iyi olacak gibi. :der:

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Beyaz Prenses İçin Yem.

Doğuş kullandığın yemleri bilmiyorum ama benim balıklara verdiğim yemleri yazayım .

Sera spirulina tablet
    tropical spurilina superforte
    JBL Novarift
    Nsl thera +A(haftada bir gün tek öğün)
    tetra phyll
    tetra provegatable
    Nsl cichlid formula (haftada üç gün tek öğün)
    Dainichi Cichlid Veggie FX Baby Sinking
    Dainichi Cichlid Veggie Deluxe Baby Sinking
    Tropical Super Spirutabin A
    Tropical Super Spirutabin B
    Osi Spirulina flake

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Teşekkür ederim hocam kullandığınız yemleri araştırdım biraz olsun bilgi edindim. Yarın akvaryumcuyada danışarak biraz biraz yem çeşidini arttırayım diyorum bakalım yarın göreceğiz neler varmış. Neler öneriyorlar başka.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Doğuş ben biraz dandik yem tavsiye edeceğim kardeşim. Bio acua yada pınar ın alabalık yemleri var.Alabalık yemi denince hemen herkesin aklına suda bulanıklık,kötü koku vs gibi sorunlar gelir ama bio acua ve pınar ın yemlerinde bu tarz sorunlar yok. Yıllarca kullandım bu yemleri. Tüm damızlık ve yavru balıklarıma verdim. Mükemmel bir protein deposudur bu yemler.Normal yemlerinin yanında haftada 2-3 kere bu yemi kullanmanı tavsiye ederim.

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Teşekkür ederim Olcay abi. Bakalım bunlarıda not ettim arasına. :)

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bu yemi listenden eksik etme Doğuş.Fiyatı çok uygun üstelik. Yanına oralardan birkaç ortak bulursan 10 kg luk kovası 50-60 lira bişe.Ortaklarınla aranızda paylaşırsınız.

7. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Vay bu yemi duymam iyi oldu Olcay ağbi ama bu yemi nerde bulabiliriz, akvaryumcular filan getirtir mi ?

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Abi bugün yemlere baktım nsl ve tropicanın yemlerine 25-35 tl diyorlar. Öğrenci adamda o kadar para ne gezer dedim malesef alamadım. :S Yine kaldık tetra pro vegetable sera flora ve sera granugreen ve red karışımına... :(

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Bir ara görmüştüm İsmail abide hiç aklıma gelmemişti teşekkür ederim hatırlattığın için. :)

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Alper burdan sipariş verebilirsin. Kargoyla yolluyorlar.

http://www.pinardeniz.com.tr/bize ulasin.html

alper5959 bunu beğendi.
  12. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

tamam ağbi burdan birkaç arkadaş toplayayım alırım

13. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Arkadaşlar bugün nls cichlid formula yem aldım 100 gram 12 tl birde kan kurdu aldım oda 8.5 tl tanıdık filan dedim 15 e ayarladım sonunda. Güzel oldu. Bugünde akvaryuma baktığımda tüpçük çıkaran dişim yumurta tutmuş. Hayırlısıysa inşallah yavrularıda göreceğiz. Kan kurdunu yiyince erkek hemen başladı. Dişi akvaryumda tutmak istiyorum. Ama erkeğin saldırılarına maruz kalıyor. Ama bir şekilde bu sorunuda hallederiz umarım. Şimdilik yumurta tutmayı öğrensinlerde gerisi kolay. :D

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Şimdiden gözün aydın diyelim Doğuş.İnşallah afacanlarıda görmek nasip olur.Ağzı dolu dişiyi ayırma bence.İstediği kadar saldırıya maruz kalsın( ölümcül saldırılar hariç) atarsada atsın yumurtalarını üzülme. Ata,yuta öğrenecek yumurta tutmasını sonunda. Sağlam damızlıklar bu şekilde yetiştirilir unutma.:ay:

15. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Teşekkür ederim Olcay Hocam uyarınız için. Bende takip ediyorum. Garibim yem yemeye çalışıyor arada ağzını açamıyor ki yesin. :) Daha sonra doğru geri kaçıyor. Dişide kendine bir bölge yapmış orayı koruyor erkek diğer dişilere sarkıyor. Güzel ya böyle kurlaşmalar filan bakılırsa her balıkta zevkli birşey bulunabiliyor. Hobinin güzelliği de bu sanırsam

Sayfayı Paylaş