1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Prenses (SNOW PRENSES)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Veysel Deniz tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz
    Dişi beyaz prensesimin arkasında (Yani Yumurtanın Çıktığı Yerde. [​IMG]) bir şişkinlik var. Tüpçük mü ne dedi arkadaşım. Bu ne oluyor? [​IMG] Yardım edebilir misiniz? [​IMG] 20080222094936tc3bcp1ne2.jpg

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Öncelikle hayırlı olsun.Dişiniz tüpcük çıkartmış bu bir üreme belirtisidir.

3. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz
    İlk üremesi olduğunu sanıyorum. (Balıkçıdan aldım akvaryuma koydum, hemen ertesi başladılar işe. :D )Kusturayım mı yoksa, salayım mı başka bir akvaryuma ? Bir yerden okudum, ilk yavrulamasında ya atıyormuş, yada yutuyormuş yumurtaları. Doğru mu ?

4. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz
    Bu balıkla ilgili bana ne söyleyebilirsiniz ? capture-20130804-205506.png

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Alt çene şişkin yavru var gibi görünüyor.:)

Veysel Deniz bunu beğendi.
  6. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz
    Bana da öyle geliyor. İnşallah öyledir. :D

7. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Evet büyük ihtimalle balığımız anne olmaya hazır.:)İlk üremesi ise kusturmak onun için olumsuz sonuçlar doğurabilir.Başka akvaryumunuz varsa uygun ölçülerde balığı ayırmanızı tavsiye ederim. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, ayıracağınız tankla ana tankın su değerlerinin aynı olmasıdır.

8. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz
    Ayıracağım tank 20 litre, saklanmak için bir kale var. Dibinde taş yok, ısıtıcı motor var. Balıkçı ısısını 20 dereceye ayarla, yaz ayındayız yavruları pişirmek istemezsin dedi. Bende ne yapayım bilemedim. Ondan önce çingene yani Calico ağzına yavru aldı, o tanka koyayım derken ilk yavru alışım idi tabi. Bayağı strese soktum herhalde hayvanı,:D yumurtaları yuttu. Bunda öyle bir şey olsun istemiyorum. Nasıl yakalayabilirim bu balığı strese sokmadan? Balığın ilk üremesi olduğunu düşünüyorum, 2 gün önce aldım. Benim erkek artık nasıl sabredememiş ise, ertesi gün balığın ağzı dolu gibime geldi. :D Bir sorayım dedim sizlere .. temo11

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence de hafif alt çenede şişkinlik var hadi hayırlısı...:)

10. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Işığı açmadan karanlık bir ortamda balık uykudayken yakalayabilirsin.

11. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz
    İnşallah hayırlısı olur. :D Bir yerde okudum gece 3 de ışıklar kapalı iken aniden açınca, 5 -10 dk sersemliyorlar mış...
    O ara yakalana bilinirmiş.:D

12. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz

benim akvaryumum bu :D

13. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Veysel akvaryumun hacmine göre akvaryum biraz kalabalık gözüküyor.Sayıyı azaltmanı öneririm.Erkekler alanlarını korudukları için yaralanmalar ya da ölümler söz konusu olabilir.

14. Veysel Deniz

Veysel Deniz

İsim:
    Veysel Deniz
    Aynen. Babamı kandırırsam 120 200 arası bir şeyler almayı düşünüyorum. :D Mobilyalı almak var aklımda. :D

Sayfayı Paylaş