1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

beyaz prenses ve yunus olmazmış

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ibrahim alkan tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    sa günaydın şimdi akvaryumcuları gezerken bir akvaryumcu dediki beyaz prenses ve yunus aynı akvaryumda zor yawru werir dedi neyse başka bi akvaryumcuya girdim ordada bi bayaan vardı oda dediki sarı prenses ve yunu la berabaer olursa yawru zor dedi bunun aslı nedir onu öğrenecektim şimdiden teş. bide bu sarı beyaz mavi prnses ve yunuslardan hangilerini beraber yaşatırsam bu sorun olmaz.

2. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    İbrahim Bey hacim bu durumda çok önemli bir faktör.Hacim büyükse daha çok türü bir arada sorunsuz yaşatabilirsiniz.

Örneğin 200 litrede sarı prenses-mavi prenses olabilecekken 500-600 litrede sarı prenses-mavi prenses-yunus üçlüsü bir arada olabilir.

Snow prenses biraz agresif bir tür diğerlerine göre büyük bir ihtimalle bu yüzden yavru zor demişlerdir.Sarı prenses-yunus , sarı prenses-mavi prenses , mavi prenses-yunus sorunsuz yaşayabilir.Snowlar ise agresif türler olduğu için hacimin büyüklüğüne göre seçeneklere eklenebilir.

3. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Bu konuda Güven kardeşimin dediği gibi hacim çok önemli. Artı bir bilgi olarak maviprenseste beyazdan geri kalan bir balık değil diye biliyorum.

4. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    tmm o zaman belki 100 defa bu soruyu cewapladınız ama bende 484 litre H A C İ M li akvaryum mevcut o 3 lü grup beslenebilirmi?

5. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    mesela bu hacimde iceman-sarı,mavi prenses- yunus olabilirmi

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    484 litre güzel bir hacim. 4 tür yerine size 3 tür önerebilirim.Sonuçta fazla nüfus balıkları rahatsız edebilir.

Aslında 1e 6d yunus 1e 6d sarı prenses çok hoş olur.Ancak siz sanırım tür çeşitliliği istiyorsunuz. 1e 4d şeklinde yunus,sarı prenses ve ıceman (veya mavi prenses) üçlüsü olabilir.

ibrahim alkan bunu beğendi.
  7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yunus ,sarı prenses ve ıceman daha iyi oluri snow ve mavi prenses sert balıklardır.

8. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    hepınıze yardımlarınız ıcın tesekkur ederım :tesk:

9. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    sıtedekı hesaplayıcıyı kullanarak kendi akvaryumumu hesapladım 104ltre gibi bişey çıktı 100x35x30 sonra hacim hesapladım 484 litre hacim çıktı kafam burada karıstı biraz hani 104 litrede ciklet türü bakılmıyorya hacim olarak gayet güzel hacim ama litre olarak hesapladıgımda ciklete uymuyor kafam gene karıstı bak

10. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    İbrahim Bey akvaryumunuz ;

100 x 35 x 30 =) 105 Litre

Hacminiz 105 litre ve belirttiğiniz türlerden ne yazık ki hiçbiri bu hacimde olmaz.

11. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    Tamam o değerleri sitedeki hacim hesaplayıcıya yazın bakalım ne cıkıyor x

12. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    Yüklemeye çalışıyorum.

13. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    İbrahim Bey haklısınız. Sanırım hesaplamalarda bir yanlışlık var.Çünkü birçok sitede denedim hepsinde 105 çıkıyor burada 454.Yönetim ilgilenecektir...

14. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    tmm teş.ederim bende bi öyle bi öyle çıkınca kafam karıstı güven bey savolun genede :em:

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İbrahim bey dıy hacim hesaplayıcısı şuan bakım aşamasında olduğu için doğru çalışmıyor. En yakın zamanda düzenlenecektir.

( Bu arada Türkçe yazım ve imla kurallarına uymanızı rica ediyoruz.)

16. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    tesekkur ederım bılgınız ıcın .

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  17. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Önemli değil yardımım dokundu ise ne mutlu bana :)

Son kararınızı merak ettim.Akvaryumunuzda ne besleyeceksiniz?

18. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    İbrahim bey bizleri uyardığınız için teşekkür ederiz hesaplamalar konusunda. Hesaplamaları güncelledim şu anda düzgün çalışmaktalar. Yaşanan sıkıntı için özür diler, iyi forumlar dilerim. ;)

Sayfayı Paylaş