1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Prenses

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde REDCAP tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. REDCAP

REDCAP

İsim:
    YAVUZ YILMAZ
    Beyaz Prensesin Hamileliği Nasıl Anşalılır?

Arkadaşlar,

Tankımda 3 SP 3 BP mevcut.SP lerin hepsi dişi BP 1E2D.Bugün dikkatimi çekti BP lerin bir tanesinin karnı diğerlerine göre şiş.Acaba hamile olabilirmi?Hamileliğini nasıl anlayabilirim?:shh:

Saygılarımla,

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
  3. REDCAP

REDCAP

İsim:
    YAVUZ YILMAZ
    Cevap: Beyaz Prenses

Peki bu ağzına alacağı yumurtalar önce nerde olgunlaşıyor?Hiç karnında taşımıyormu yavrulayacağını sadece ağzını takip ederekmi anlayacağım?

Saygılarımla,

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Evet hiç karnında taşımıyor.Dişiler üreme döneminde tüpçük çıkarır.Ordan anlayabilirsiniz yakın sürede üreyeceğini.Ağzında takip edeceksiniz yavruları alırken ister 3.günde kusturup eggthumber adlı kuluçka makinesi koyacaksınız yada 15-18 gün bekleyip yavruları ağzından bırakmasını.İlk yumurta tutmada kusturma önerilmez balık korkabilir ve bir daha yumurta almayabilir.

REDCAP bunu beğendi.
  5. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Balığın karnının şiş olması için bir çok neden var.Fazla yem yiyip yağ yapmışta olabilir.

REDCAP bunu beğendi.
  6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Aslında burda şöyle bir durum var balıkların karnında taşımadığı olayı çok doru bir tabir olmaz. Cikletlerde yumurtalarını dökmeden önce bir olgunlaşma süreci geçirir. Bu dönemde karın şişkinliği olur. Ama bu şişkinliği sadece buna bağlamak yanlış olur. Balığın yem yemesinde bir sıkıntı var mı? Dışkılama problemi çekiyor mu? Haktanın da dediği gibi dişi de tüpçük açılması var mı? Bu soruları iyi analiz etmek gerekli. Balıkta bir sıkıntı var mı yok mu ? ona göre yorumlar yapılır. Hatta resim yükleme şansınız varsa daha sağlıklı olur.

REDCAP bunu beğendi.
  7. REDCAP

REDCAP

İsim:
    YAVUZ YILMAZ

Arkadaşlar,

Bugün balıklarımı izlerken BP lerin değişik hareketler yaptığına şahit oldum.Araştırdığım kadarıyla çiftleşiyorlar ki buna %90 eminim.Erkek dişinin etrafında dolanıyor bir ara beraber daire çiziyorlar ve erkek titreme hareketini yapıyor duruncada dişi erkeğin yumurta beneklerine saldırıyor.Akvaryumun içerisinde birbirlerini kovalıyorlar.Çekebildiğim kadarıyla videoya almaya çalıştım ancak çok fazla yakalayamadım.Ekli videoda bir görüntüde titreme ve oynamalarını görebilirsiniz.Düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim...

8. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Peki bu olaylar olduktan sonra dişi yem yedimi?Ağızı sarkık mı?

9. REDCAP

REDCAP

İsim:
    YAVUZ YILMAZ

Aynı hareketlilik dün gece dikkatimi çekmişti bugün ise halen devam ediyor.Akvaryumun karşısında onları seyrediyorum.Eylem henüz tamamlanmadı sanırım... :)

10. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay

balığnız tüpçük çıkarmış

Sayfayı Paylaş