1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

beyaz prenses

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 21 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Düzenli olarak yavru aldığım sarıprenses ve yunus kolonim var. Bir kolonide beyaz prenses eklersem uyumlu olur mu?Yavru alabilir miyim? Başka bir tür önerirmisiniz...

2. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Cevap: beyaz prenses

Tecrübeli arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.Teşekkürler.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence hangi ölçülerdeki akvaryumda kaçar adetten yunus ve sarı prenses kolonisi var onu yaz ve kaç adetten oluşan beyaz prenses alacağını da ekle Erman. Kafadan yorum yapmak istemiyor insanlar.

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

1 E 5 D sarıprenses 1 E 5 D Yunus 1 E 3 veya 4 D beyazprenses düşünüyorum.Duruma göre yunus veya sarıprenseslerin sayısını azaltabilirim.Akvaryum 225 litre.aklıma takılan diğerlerinin düzenini bozarmı? Beyaz prenseslerdende düzenli yavru alabilirmiyim?

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erman 225 litre için akvaryumun yeteri kadar balık yüküne sahip.Bence daha fazla balık ekleme.Özelliklede yunusların için akvaryumun zaten dar birde üstüne ilave yaparsan yavru almayı boşver yakında kayıp yaşamaya başlarsın.Yunusları çıkartırsan onların yerine snow prenses ekleyebilirsin fakat snow lar biraz sert balıklardır.Akvaryumda pek huzur bırakmazlar. Ayrıca snow erkeği sarı erkeği bastırırsa akvryumdaki tüm sarı prenseslerle çiftleşir ve bolca kırma yavrun olur.Yani yerinde olsam snow prenses leri sarıların yanına sokmam. :ay:

7. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Evet herkes sizin gibi söylüyor ama beyazlarda cok hoşuma gidiyor.Sarıprenseslerimden vazgeçemem yunuslarımada kıyamam.İceman eklesem akvaryumda yine aynı huzursuzluk olur mu?önerebiliceğiniz başka tür var mı?

8. serdar52

serdar52

İsim:
    serdar güler

erkek beyaz sokma akvaryumuna sorun olmazzz görsel olarak beyaz besleye bilirsin

Sayfayı Paylaş