1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

beyaz prenses

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 22 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar 120 litrede 7 tane beyaz prenses bakıyorum.Konularımda paylaşmıştım.Bir kaç sorum olacak.Beyaz prenseslerim de geleliden beri aşırı büyüme boy atma gözlemledim.Balıklarım hastaydı o zamanda yem yiyorlardı ama hastalıkları çok şükür geçti.

Beyaz prenseslerim çok iştahlılar ne zaman akvaryumun başıma gelsem yem atacağımı sanıp hemen yukarı çıkıyorlar. Bende kıyamıyorum ve yemlerini veriyorum.Günde 4 5 sefer yem verdiğim oluyor.Sizlere sormak istediğim çok yemlemenin sakıncası var mı ? İlerde yavru tutmasında bir sorun olur mu ?

Yem olarakta renk belirgenleştirici vitamin yem ,Tetra discus ve büyük tanecikli dip yemi bu üçünü karıştırıpta veriyorum.Ve balıklarım 6 7 cm oldular ne zaman damızlık olabilirler.Isıtıcım 26 da çalışıyor.2 günde bir %25 civarı su yenileme yapıyorum.

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: beyaz prenses

Kerem abi 6ile 8ay arasında cinsel olgunluğa oluşurlar.Aşırı yemlemede ,yumurtaları yutma,atma,erkeklerde kısırlık gibi durumlar olabilir.Dişilerdede üreme isteksizliği ortaya çıkarır.Çoğu malawi cikletleridinde de durum aynıdır.

kerem11 bunu beğendi.
  3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Haktan kardeşim günde kaç kere yemleme ve hangi saatlerde yapmalıyım , bilgin varmı ?

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Günde iki üç kes balıkların kısa zamanda tükecekleri kadar yemlersen iyi olur.Yemi suyun üzerinde eşit miktarda dağıt.Yem vermek için bir kaşık ayarla, her öğünde eşit miktarda verebilirsin.

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Kerem birincisi çok yemlemenin fiziksel olarak balığı rahatsız edebileceğini tahmin edebiliyorsundur. Hareketsizliğe bile yol açıyor kendi gözlemimdir. İkincisi renk belirginleştirici dediğin yemi de verme abicim. Bırak doğal rengi neyse dursun. Zaten beyaz rengin neresini belirginleştireceksin ?

İkincisi iki günde bir %25 su değişimi çok fazla. Suyun değerlerini koruman gerekli. Ayda bir % 25 su değişimi yapmanı tavsiye ediyorum. Balıklarım ne zaman damızlık olurlar sorusuna bir iki resim eklersen şimdiki hallerine bakıp fikir yürütebiliriz. Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.

Ha bu arada sen ne kadar akvaryumun başına gidersen gir balıkların yem verdiğini sanıp geleceklerdir. Bu onların içgüdüsünde var. Yani her defasında yemleme verme. Sık sık az yemlemeni tavsiye ediyorum.

Hayde kolay gelsin. Sağlıklı balıklar...

kerem11 bunu beğendi.
  6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Balıkların hareketinde hiç bir problem yok çok sağlıklılar hatta önceden ışıktan korku saklanıyorlardı şimdi aldırış bile etmiyorlar.Yarın bir kaç resim ekleyeceğim.Yemleme sık sık az yani kaç sefer günde ne kadar ?

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

yemlemeyi günde 4 sefer yap ve bunu gün içine yay. 2 saat aralıklarla verebilirsen süper olur. Dibe düşmeyecek kadar verirsen yeterli olur. Umarım anlatabilmişimdir.

kerem11 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş