1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

beyaz zebra

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde cesi2001 tarafından 13 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    Slm arkadaşlar ben tropikal balık besliyodum ama balıkçıda yavrularını yemeyen bu zebra balıklarını görünce dayanamadım aldım.Fakat çok yavruluyomuş bu balıklar tankımda 44*20*30 büyük değil japon besleyen arkadaşlarım var yavrular biraz büyüyünce onlara versem japonlarla yaşarlar mı?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: beyaz zebra

Rahime hanım öncelikle balıklarınız hayırlı olsun.Sağlıkla beslersiniz İnşallah.

Balıkları eş aldınız sanırım? (dişi erkek) Akvaryumunuz biraz ufak ama düzenli dip çekimi ve bakımla sağlıkla beslersiniz balıklarınızı.Zebralar evet aşırı bir şekilde ürüyorlar.Bu yüzdendir zaten tutulmayışlarının sebebi.Biraz da agresif oluşları yüzünden tutulmazlar.Zebranın yavrularını büyütmek gerçekten sabır isteyen bir iş onu baştan söyleyelim. İlk doğduklarında resmen bit kadar oluyorlar.Yavruların bulunduğu akvaryumda iç yada dış filitre olmaması lazım.Akvaryumunuza pipo filtre koyarsanız iyi olur.İç yada dış filitreler yavruları çeker yoksa. Büyüyen yavruları arkadaşınıza veremezsiniz.Zira zebralar ile japonlar bir arada yaşamaz.Zebralar büyüdükçe japonları öldürmeye başlar.

3. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık

Şimdi bile nerden baksanız 100 tane yavru var.Peki bir daha yavrularlarsa ne yapcam.Birde akvaryum içinde sadece bir çift yaşıyor diye okudum naparım ben bu kadar balığı arkadaşlar yardımcı olun geri mi versem balıkçıya acaba?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Rahime hanım zebra cichlid türü çok fazla yavrular ve agrasif balıktır. Malesef japonlarla olmaz. Akvaryumcunuza geri verebilirseniz balıkları ne mutlu. Onun yerine lepistes, kılıçkuyruk, moly gibi canlı doğuran türleri besleyebilirsiniz.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Almışsınız başınıza belayı şimdiden. :F

Yavruları çevrenizde akvaryumu bulunan,ama cıchlıd besleyen kişilere hediye edebilirsiniz.Balıklar çok hoşunuza gitmiş geri vermeyin ama erkeği verip onunda yerine bir tane dişi alın.Bu sayede üremelerini engellemiş olursunuz.

6. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık

Diğer akvaryumumda tropikal balıklarım var fazla yavruları canlı yem yapsam mı acaba ?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Günahı olmasa yap diyeceğim ama yazık günah olur.En isiyisi yavruları hediye etmek ve erkek olanı dişiyle değiştirmek bence.

8. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık

Ama çok var.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bol bol dağıtırsınız o zaman.:)