1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bi öneri

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde akinkaptan tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Arkadaşlar 2 hafta önce 200 lt tankımı kurdum. Herşey gayet iyi gidiyordu içinde 5 adet zebra 2 adet mücevher var. Fakat 4 gün önce sabah kalktıgımda su çok bulanıktı birden olmuştu bende dış filtrenin su çıkışını akvaryumun üzerinden uzun delikli fiskiye ile yaptım onun suyu tazzikli attıgı için bulanmış olabilecegini düşündüm ve suyun içine koydum ertesi sabah su berraktı falan bu sabah baktıgımda su gene bulanıktı sizce neden olmul olabilir? Dış ünitem lifetech marka neden oluyor olabilir?

2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    bi öneri

Merhaba -üye isminden anladığım kadarıyla- Akın,

Kullandığınız yem probleminize neden olabilir. Ayrıca filtreniz de kömür veya zeolit yoksa eklemenizi tavsiye ederim.

Akvaryumunuzla ilgili verdiğiniz bilgilerden hareketle bunları söyleyebilirim.

3. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Bir öneri

Valla yemin markasını biliyorum filtrede kömür var sıfır aldım 2 haftalık filtrenin içinden çıkan orjinal malzemeler. Akvaryumcuya sordum su oturmaya başlamış dedi ne kadar doğru biliyorum.

4. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    bi öneri

Filtrelerdeki kömürler satılırken plastik poşetin içinde oluyor. Kullanırken onu çıkartıp bez olandan suyun geçmesi sağlanıyor. Kısaca, su kömüre temas ediyor mu?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    bi öneri

Su bulandığında balıklarda hızlı soluma, hareketsizlik, su yüzeyine çıkma oluyor mu bu dönemde ?

6. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Evet biraz halve hareketleri degişiyor. Yanlız akvaryumcuya sordum bana suyun oturmaya başladıgını bir problem olmadıgını söyledi.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    bi öneri

Eğer suyunuzda biyolojik döngünün başladığını söylüyorsa su bu dönemde bu hale gelmez diyatom olur. Eğer su ve biyolojik döngü oturmamışsa ve siz yemleme yapmışsanız sık sık fazla oranda akvaryumda amonyak veya nitrit patalaması olabilir. Su bu oluşumlarda tarif ettiğiniz gibi olur ve yine balıklarda sözü edilen tavırları sergiler. ;)

8. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    Ayrıca balıkların yüzgeçlerinde erime vardı tetranın ilacından döktüm akvaryum yeşile boyandı. Sizce ne yapmalıyım suyu degiştireyimmi yoksa bekleyimmi. Olmazsa benim tank 200 lt marine e mi döneyim.

Sayfayı Paylaş