1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bilgi kirliliğinden çıkardıklarim

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ecebey tarafından 31 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. ecebey

ecebey

İsim:
    ahmet
    Arkadaşlar ben 3 aylık hobiciyim acemiyim daha 70 litelik bi tankım ve 7 japonum var 3 ayda hic kayıp yaşamadim her sitede her forumda birbirinden farklı ve çelisen bilgiler var bu 3 ayda bana mantıklı gelen faydalı gorduklerimi kendimce uyguladim burdaki tecrubeli arkadaşlardan yorum bekliyorum 1. Her hafta akvaryumun suyu1/3 oraninda degismesi gerekiyo degisen suyun akvaryumdaki su sicakliğiyla ayni olması gerekiyo dinlendirilmis olmasi gerekiyo tabi su dip cekim yontemiyle cekiliyo 2. Balik basina 10 litre su olması gerekiyo en az tabiki 3 her su değişiminde bir tatlı kasigi kaya tuzu koymak temelde bunları ogrendim sizce ogrendiklerim dogrumu

2. Rokujou

Rokujou

İsim:
    Çağrı
    Metilen mavisinden bahsetmeyi unutmussunuz. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. ecebey

ecebey

İsim:
    ahmet
    Allah askina surdaki yanlis tek seyi gostersene fazla iki baligi da cikarttim

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    1/3 oranı yüksek. Ama filtrasyon iyi değilse başka

5. ecebey

ecebey

İsim:
    ahmet
    Filtrasyon iyi ama sonucta bu filtre motorlsrida mucize degil bu ugraş cok zevkli geldi bana baslarda problemler yasadim baliklarim tembellesti kabizlik problemi yasadim ama bunlari fazla yemlemeden dolayı yasadim simdi ise tek problemimim tankımın.ufak olusu insan surekli daha buyugunu istiyo baliklari rahat ettirmek icin

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hafta da 5 litre gbi bir su değişimi yeter, ancak tanktan bir görsel olsaydı iyi olurdu.

7. seaman038

seaman038

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    ahmet soner bal
    10 lt suya iki balık fazla değil mi ? biz deniz akvaryumlarında 20 lt suya 1 adet s boy hesaplarız

Sayfayı Paylaş