1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bilgisayar fanıyla soğutucu

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Özkan41 tarafından 24 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan
    Bu gün izmitte sıcaklık çok yüksek olduğu için evde yandı resmen bende yandım :) (yanıyorum puff) akvaryuma gittim en fazla 27 derece olması gerek sıcaklık 30 a dayanmıştı ıstıcı bozuldu sandım fişi çekikmiş çalışmıyormuş bile motoruda kapattım sıcaklık olmasın diye ışığı da kapattım sabah olduğu için ama sadece 29 indi buz attım kaç tane ama 28 litrelik akvaryumu bile kesmedi su değişimi yeni yaptığım için yemedi su zaten oturmamıştı çünki sonra bilgisayar soğutucusunun /fanlarını söküp akvaryumun kapağının oraya bantladım 2 saat sonra 26 dereceye indi ama fanları takınca kapak kapanmıyor ışık falan olmuyo yani başka nasıl bi soğutma yöntemi vardır acaba?

Fotoğraf:[​IMG]

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Bilgisayar fanıyla soğutucu

:) Özkan fikir güzel. Tebrikler. Soğutu çalışmaları devam ediyordu Temel abi ve Bülent abiye sormak lazım :) Akvaryuma kullandığın işlemci fanımı yoksa anakart fanımı ? Anakartın fanı biraz kaba olur, işlemcininki ince ve kapağınında kapanmasında sorun çıkarmaz.

3. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Öyle değil yanlış anlamışsınız. Ayrı satılanlarınkini çıkarttım 5-10 tl arası bişey :)

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

:) Ne bileyim bende bilgisayardan söküp yaptın anlamıştım. Bunlarda işlemci fanı işte küçük olur. Altındaki cam gibi olan yüzeyi çıkart tak kapağa.

5. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Sevgili Özkan ve Miraç, lütfen mesajlarımızı yazarken imla kurallarına, özellikle büyük/küçük harf kullanımında özen gösterelim.

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Alışkanlık Hakan abi :) her başladığım kelimeye büyük harfle yazmaya alışmışım :D

7. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Fan İyide Çok buharlaşma Yapıyor ev nemden gecılmıyor yerınde olsam kapagı cıkarırım cunkı yazın o kapakla olmaz kapatılmaz cunkı acayip ısınır gecen gun arkadasımın denız akvaryumu olması gereken 26 fakat 30 olmus kapaktan dolayı buhar atamıyor ve suya dırek ısı olarak gerı donuyor...

Sayfayı Paylaş