1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bilgisayardan anlayanlara...

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde ozcan13 tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Benim bilgisayar hakkında 1-2 tane sorunum var bunları sorcam anlayanlar çıkacaktır muhakkak.Benim kasa bundan 1 yıl önce taş gibiydi.Sonradan buna birşeyler oldu.Biraz çalışınca kendini kapatmaya felan başladı.Sonra bir gün kapandı hiç açılmadı götürdüm bilgisayarcıya güç kaynağı yanmış dediler.Değiştirdiler eve geldim 1-2 gün çalıştı yine bozuldu.Götürdüm.Yine güç kaynağını yakmış dediler.Sonra dediler anakartın biryeri yanmış.Anakart değişcek tamam değişsin dedim.Değiştirdiler değiştirincede benim ekran kartı ramler yeni ekran kartına uyumlu olmadığından onlarıda değiştirmişler.Neyse ram 512 ydi erkan kartıda 256 tıydı.Rami 1024 yaptırdım ekran kartınıda 512mb yaptırdım.Tamam dedim artık başım ağrımaz.Eve geldik.Benim oğlan hemen açtı baktı.Countre Strike diye bir oyun var ona girdi.Oynuyordu.Oynarken bilgisayar kendini restlemiş.Restleyince de mavi ekran gelmiş.Yeniden açılmış.Şimdide ara sıra öyle yapıyor biraz oynayınca kendini restliyor mavi ekran geliyor sonra normal açılıyor.Çoğu forumlarda konu açtım kesin bir çözüme varamadım.Bilgisayarcıya da götürmeye üşeniyom.Sizce neden böyle yapıyor? saat:gif Birde şöyle bir sorunum var.Ben The Battle for Middle-earth (tm) II oynarkende birden masaüstüne atıyor.Oyundan çıkıyor.Acaba o neden yapıyor?

2. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Genellikle mavi ekran düşmesi ya donanım uyuşmazlığından yada ısıdan kaynaklanır. Kasanın içini açarak ekran kartının fanının çalışıp çalışmadığına tam olarak Cpusunun üzerine oturup oturmadığına + olarakta işlemci fanının tam olarak oturup oturmadığını yandaki mandalları kontrol ederek bakın. Eğer işlemciniz intel serisi ise 4 adet mandalı kendinize doğru çekin. Eğer yerinden çıkar ise geri bastırarak saat yönünde döndürün. Tekrar çekin gene çıkar ise bir kaç kez daha aynı şekilde sıkmayı deneyin. Çıkmaması gerekiyor. Baktınız olmuyor o zaman mandallar değişmesi gerek.

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Benzer bir durum başıma gelmişti bir kaç yıl önce. Isıdan kaynaklanan bir sorundu. İşlemcinin fanıyla arasında metal bir parça olması gerekiyor, yanlış hatırlamıyorsam. Bu parça ile işlemci arasında siyahlaşma/kömürleşme tarzı bir şey olmuştu ve yeterince soğumuyordu işlemci. Temizlemiştim ve sorun kalmamıştı. Akılda bulunsun diye yazmak istedim. saygılar:gif

4. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Hocam büyük ihtimalle elektrik hattınızda problem var.Ayrıca güç kaynağınız kaç wattlık?Ramleriniz 2 tane 512mb mı?Eğer öyleyse ramlerin frekans hızları farklıysa reset atabilir.Oyundan atma sorunları ekran kartı driverinden tutunda sürücülerin son güncellenmiş haline hatta oyunun korsan olmasından kaynaklanan eksikliklere kadar olabilir. :)

5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Bu res olayı sanırım sıcaklıktan oluyor.İşlemci fanının tam oturmaması sorunuda başıma geldi.Ama şuan iyi.Ben ekran kartını sonradan aldım.Bana sanki ekran kartından dolayı oluyormuş gibi geldi.Ekran kartım asus 8400gs 512 mb ram sadece tek ram var 512 lik.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Özcan abi aynı olayı yaz aylarında oldukça sık yaşıyorum. Sanırım arkadaşlarımın da dediği gibi ısıdan kaynaklanan bir problem.

Geçmiş olsun.

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Özcan abi kasayi açin. Orda bios pili görüceksiniz yuvarlak saat pili gibidir. Onu çikarin 5 dakika sonra tekrar takin ama dikkat edin ayni şekil takin .Sonra ekran kartiniz fanliysa yeni modeller öyledir fani iyice temizleyin bunlari yaparken elektirik akimi olabilir dikkat edin. Mavi ekran hatasinin sebebi oynadiğiniz oyunu kasanizdaki ram yetersiz gelebilir. Bu yüzden mavi ekran hatasi alirsiniz ve pc kendini resetler öbür bir seçenekde bilgisayariniza virüs girmis olabilir kaspersky antivürüsle bir kople taratin bilgisayarinizi bunlari yapinca sorun çözülcekdir. Ve size bir tavsiye daha her bilgisayar bozulunca teknik servise getirmeyin bukadar yapilmaya tekrar bozulu,yosa getirin hesabinizi sorun derim..

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Çok teşekkürler deneyeceğim önerilerinizi saygılar:gif

Sayfayı Paylaş