1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bilinmeyen medüz Akvaryum?

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde Montimahir tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Gün geçmiyor ki yeni bir canlı ile karşılaşmayalım, filmin ortasında kayalara takılmış, sürekli açıp kapanan bir canlı. Ne olduğunu bilen var mı?

halilkocan, YIKIKTEMO ve taakaa bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi bu nasıl bir canlı kaya ağzım açık kaldı içinde yok yok utanmasa kaya yürüyecek ve kayanın şekli Türkiye haritasına benziyor ortadaki canlı görünüşü tüp kurdu hareketi xenia belkide çaprazlattın :) senden korkulur abi...

3. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Ne olduğunu bilmiyorum ama benim çok hoşuma gitti. Müziği de iyi ayarlamışsın eline sağlık. Birde çok fazla canlı var o kayanın üzerinde, akvaryumun geneli de öylemi?

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ahmet bey teşekkürler, refigium bölgesinin geneli böyle, ama bu canlıyı yeni farkettim. Hareketleri ve ağız kısmı aynı minik bir denizanası gibi.

5. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Bu refigium tankı mı?

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tankın refigium kısmı.

7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Dediğin gibi deniz anası olabilir, medusa aşamasında denizanası polibine benziyor???

8. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Refiguim bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşırmısın A'dan Z'ye?

9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hocam; 7-8cm. ince aragonit kum, kaya, bulabildiğim makro yosun türleri, ışık. Sonrası kendi kendine gelişen hayat, hepsi bu.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Mahir bey sizin bilgi paylaşımlarınız bu kadar yalın olmamıştı hiç, ısrarla sormaya devam ediyorum. Sistem hakkında bilgi istiyorum. Sizin bilgilerinizin takipçisiyim.

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ahmet bey sistem yazdıklarımdan ibaret, "refigium nedir" konusunda forumda baya bir konu var. Nasıl bu kadar fazla canlı var diyorsanız eğer, su ısısı yüksek ve aşırı yem yüklemesi var.

Bir de pod ile beslenen herhangi bir yırtıcı yok, buraya bir mandarin koyun, ertesi gün etrafta canlı falan kalmaz.

Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mahir ellerine sağlık, çok ilginçti gerçekten, güzel bir yaşam dengesi oluşmuş şartlarında uygun olmasıyla. Denizanası gibi tipi var sahiden. Çok güzel video, pod yapısı çok sağlam.

Ahmet, ilginç geldi ifaden, ısrar ediyorum bu nasıl oldu vb. demen çok tuhaf. Altı üstü refugium ve kaldı ki zorlama ile tecrübe aktarımı olmaz! Refugium uygun debi ve senin içine koyacağın kaya, kum, yüksek yosun türlerinden ibaret bir yapı.

13. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Banada Mahir beyin açıklama şekli tuhaf geldi, çünkü Mahir beyin bir çok konusunu takip etmiş biri olarak kısıtlı cevapla yetindi. Dediğiniz gibi zorla olmaz.

YIKIKTEMO ve Montimahir bunu beğendi.
  14. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Evet biraz özet geçtim gibi oldu, ama gerçekten işin tamamı yazdığımdan ibaret :)

15. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Mahir bey bizi öyle alıştırdınız ne yapalım.:)

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi sitede bu konu fazlasın la işlenmiş zaten var.Bence de özet yeterli olmuş...

17. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Refigium kullanıyor musunuz Ahmet Bey?

18. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Kullanmak istiyorum. Mandarin balığı düşünüyorum nasıl faydalı olacağını yada faydalanacağımı araştırıyorum.

Keşke böyle yazana kadar konuya yönlendirseydin, daha faydalı olurdu Alparslan'cım.

19. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Nasıl bir sistem düşünüyorsunuz? Mandarinleri ben de severim. Ekstra amfipod üretimi için buyrun, kullanmıyorum ama işinize yarayabilir.

20. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Akvaryumun üstüne kombine bir şey yapmayı düşünüyorum aslında. Yosun duvarı filtrasyon ve refigium gibi bir şey.

Sayfayı Paylaş