1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bilmeden iş yapmak istemiyorum yardım lütfen

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kenan3535 tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. kenan3535

kenan3535

İsim:
    kenan ügüdücü
    Arkadaşlar ben 1 ay önce bir akvaryum aldım yanında dış motor ve iç motor da aldım lakın akvaryumu tam boşaltmadan suyu temizlemeyi beceremiyorum bütün pislik taşların arasında kaldığı için suyu değiştirsem bile su gene sarı renk de kalıyor buda benim hiç hoşuma gitmiyor suyu yarıya kadar boşaltıp dinlenmiş su ekliyorum bu konuda nasıl bir yöntem önere bilirsiniz ?

Ekli Dosyalar:

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle suyun sararması içerideki yapay süs ve kırmızı taşlardan kaynaklanıyor büyük ihtimalle, yapay süsü sirkeli suda bekletip güzelce bir durula taşlarıda akvaryumdan çıkar at. Dış filtre içinde karbon, elyaf ve seramik halka gibi ürünleri kullan. Filtreleri temizlerkende elyafı atıp yenisiile değiştir diğer filtre malzemelerini akvaryum suyuyla yıka sonra eksilen suyu ilave edersin. Arka fon için siyah veya mavi düz bir fon kullan arkadaki çirkinlik kaybolsun.

FRK34 bunu beğendi.
  3. kenan3535

kenan3535

İsim:
    kenan ügüdücü
    peki ben bütün beyaz taşlarıda atsam altta hiç birşey olmasa balıklara bir zararı olur mu bu arada verdın bilğiler için şimdi den çok tşk ederim

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kum ve taşlar bakteri yatağı olarak iş yapar akvaryumda, özellikle cikletler kumu kazmayı severler.

Sayfayı Paylaş