1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Biorb akvaryum tanıtımı.(Yeni başlayanlar için ideal)

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde reis tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Merhabalar, bugün sizlere Biorb akvaryumunu tanıtacağım. Biorb akvaryum tamamen akrilik ten yapılmış, (camdan 10 kat daha sağlam) küçük bir akvaryumdur.

Biorb akvaryumu sipariş ettiğinizde suyu dahil herşeyi ile birlikte adresinize yollanıyor.Yapmanız gereken tek şey, kurulumu yapmak ve balıklarınızı akvaryuma eklemek oluyor.

Biorb akvaryumunu ne kadar hızlı ve kolay kurulum olduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız. Hobiye başlamak ve sürdürmek için çeşitli ekipman ve sadece su ve balık eklemek için gereken her şeyi ile birlikte geliyor.Akvaryum aydınlatması düşük enerjili led ler ile sağlanmış.İçindeki filtre sistemi 12 v dc akımı ile çalışan düşük enerjili bir hava motoru ile sağlanıyor. Akvaryum, başlı başına akrilik (cama göre 10 kat daha güçlü) inşa edilmiş.

Düşük bakım.

Biorb az bakım avantajına sahip. Hızlı ve kolay temizlik yapan patentli filtre kartuşu, atık ve kir toplamada kullanılan eşsiz filtreleme sistemine sahip.

63x42x28 cm ölçülerine sahip 74 litre olan akvaryumumuz içine koyulan malzemeler ve üstten bıraktığımız boşluğu düşersek 60 litre su alıyor.

Akvaryum ile birlikte gelen malzemeler.

Akvaryum:biorb Portre • Yaşam 60L Beyaz
    • Hacim: 60L
    • Boyutlar: 63x42x28 cm
    • Ağırlık:900g
    • Seramik çakıl
    • Akıllı Far LED Işık
    • 12V trafo
    • Filtre kartuşu
    • Dinlendirilimiş tatlı su
    • Hava pompası (Düşük gerilim12V)
    • Biyolojik filtrasyon başlatmak için su düzenleyici ve bakteri kültürü
    • Kullanma kılavuzu

Buraya kadar herşey iyi güzel ama fiyatı biraz can sıkıcı.Yurt dışı satış fiyatı 355 euro.

Parası olan ve estetiğe düşkün olup hobiye yeni başlamak isteyenler için tercih sebebi olabilir.

Akvaryum Portalı - Akvaryum Portalı İzinsiz alınıp paylaşılmaz.

fth-94, YIKIKTEMO, grafikdelisi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Biorb akvaryum tanıtımı.(Yeni başlayanlar için ideal)

Güzel bir paylaşım oldu Olcay abi. Araştırma için teşekkürler. Estetiğe önem veren ve maddiyatı sıkıntı etmeyecek olan kişiler için hoş bir çözüm. Ancak parası neysede bizi kesmez abi bu saatten sonra bunlar. Estetik düşkünü olsam bunun 500 LT olanını yaptırırım :) :) :).

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Olcay abi okudum okudum sonuna yaklaşırken alıyım dedim sonunda parayı bir gördüm yok ya güzel değilmiş dedim :F

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bekir bunun 500 litre olanı sanırım 4000-5000 euro vardır.Zor yaptırırsın. :D

Polat yalan yok bende ilk gördüğümde epey bir heveslendim ama parayı duyunca mum gibi söndüm.:)

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Abi zaten bak dikkatini çekerim nasıl kamufle etmişim durumu ( ESTETİK MERAKLISI OLSAM ) :) :).

6. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Olcay abi güzel paylaşım.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Olcay tanıtım için ama senden böyle dişinin kovuğunu doldurmayacak akvaryumlara yönelme beklemediğimden her halde bilgilendirme yapıyor dedim.:D Teşekkürler, moda olmaya başladı bu tarz akvaryumlar.

8. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Olcay abi zaten ortalama 60 litre böyle bir akvryum (ışıklı, filtreli vs.) 400 liradan aşağı gelmez. Az daha bayıl hazır al fiyat o kadar uçuk değil gibi. :D

Not: Bir geri dönüş yaptım ve onun € olduğunu görünce sözümü geri aldım. :D

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abi ben bunu almış olsam bile büyük ihtimalle yavruluk yapardım yaa. :D

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ellerine sağlık olcay abi güzel tanıtım olmuş.

Senin gibi zamanında evinde onlarca akvaryumu olan birini bunun gibi 60 litrelik akvaryum tabiki kesmez :)

Benim bir görüşüm var. Daha doğrusu düşüncem. Bunun yerine resun gibi hazır akrilik ön ve yanların tek cam olduğu bir akvaryum alınsa daha şık ve daha ucuz olur gibi...

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tabi olabilir Fatih.Oda bir seçenek.

12. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Peki Olcay abi benim bir sorum olacak. Akrilik malzemeler çizilmeye karşı dayanıksız malzemeler değil mi?

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Haklısın Özgür akrilik malzemeler cama nazaran daha çizilgen bir malzeme.Dayanıklılğı cama göre çok kuvvetli ama çizilme olayına biraz hassas.Dikkatli ve temiz kullanmak lazım. :ay:

14. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Arkadaşlar bunu kullanan var mı?

15. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Reis abi (Olcay abi derdim fakat, reis daha çok yakışıyo abime) abi şuan İstanbulda veya Kocaelide satışa sunulmaktamı? yoksa sunulcak mı? sunulduysa nerde olduğunu biliyormusun?

reis bunu beğendi.
  16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ömer forumlarda biraz araştırma yaptığımızda bu akvaryumu kullanan arkadaşlar olduğuna rastlıyoruz.Yani kullanan var evet.

Polat Kocaelide yada İstanbulda satışı vardır muhakkak ama nerdedir bilemiyorum.Ama google da Biorb akvaryum yazıp arattığında bu akvaryumu satan sitelerin ismi çıkıyor. Netten sipariş verebiliyorsun yani. :ay:

17. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Teşekkürler Olcay abi.

18. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Bence bunun yerine imalatçıların ithal akvaryum olarak sattıkları kapağında akvaryum için gerekli ekipmanların hepsi hazır olan tankları almak daha mantıklı hem daha ucuz hemde estetik

reis bunu beğendi.
  19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Oda bir tercih tabi Cem hocam.

Sayfayı Paylaş