1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BioTop

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde -doctore- tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Merhabalar,
    1,5-2 ay önce kurduğum bitkili fanusumu tanıtmak istiyorum. Tamamen aylaklıktan, bozduğum nano resif tankının sehpasını kaldırmaya üşendiğimden, üstünde bir şeyler dursun diyerek hazırladığım bir kurulum. Dibinde hindistan cevizi torfu, misket gübre ve üstünde 1 mm silis kum. Yaklaşık 5-6 cm kalınlık.

Bitki olarak cyrıpto, burgulu ve normal saz, macar yosunu, su mercimeği, micra ve tabi ki subulata. :D Tahmin ettiğim gibi burgulu sazlar 2 günde eridi. Diğer bitkiler yavaş gelişiyordu, ancak aydınlatmayı değiştirip 15w tasarruflu ampul taktıktan sonra bir hayli ilerleme kaydettiler. Aydınlatma günde 8 saat.

Fanusta ısıtıcı veya filtre yok. Isı oda sıcaklığına bağlı olarak genelde 20 derece civarlarında oluyor. İçinde kiraz karidesler ve minik su pireleri yaşıyor. Karidesler çekim sırasında arazi oldukları için görüntü yakalayamadım. Tabi ki balık yok.

Haftalık dozda nitrat, fosfat, potasyum ve demir gübreleri ilave ediyorum. Fakat yavaş yavaş bırakacağım. Haftalık %50 su değişimi yapıyorum. Toplam hacim 5 lt.

Buyrun fotoğraflar, umarım beğenirsiniz. :)

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Muhammed hocam sen bu işleri biliyorsun, güzel olmuş eline sağlık.

-doctore- bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi Bio Top süper olmuş eline sağlık, üstteki bitkiler güzel şekil vermiş sanki akvaryumu ozon tabakası gibi koruyorlar...:)

-doctore- ve veysel bunu beğendi.
  4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Eyvallah Veysel hocam, kendi çapımızda eğleniyoruz, ortaya da bazen güzel işler çıkıyor o kadar. Övgüler için teşekkürler. :)

Afiyet olsun Alparslan. :D Su mercimekleri tam bir nitrat canavarı, dediğin gibi aslında koruyorlar. Çekimden sonra yarısını attım üstten. Haftaya aynı duruma gelir yine. :)

5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bakmadım dağ oldu.:D
    Pistiaların kökleri yerlerde. Herşey birbirine girdi. Bence daha doğal oldu. ;)

veysel, Alparslan, Montimahir ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Ne Kadar Güzel Olmuş Muhammed Abi :) Hiç bozma abi kalsın gidebildiği kadar gitsin :D

-doctore- bunu beğendi.
  7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Maşallah çok güzel olmuş.Üsteki bitkiler aşağıdakilerin ışığını kesmiyor mu? İlginç olmuş vallahi.

-doctore- bunu beğendi.
  8. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Sağ olun arkadaşlar. Yakında bozmak zorunda kalacağım. Gerçi pistiaları alsam da olur sadece. Biraz daha ayrıntılı bir videosunu çektim eklerim yakında.
    Işık zaten çok yakında olduğu için alttakilere her türlü yetiyor. Su yüzeyi mercimek ve pistia kaplı. Mercimek kökleri de çok uzamış, baya toplatıp attım bugün.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bu bakılmamış haliyse pes vallahi, bayıldım çok güzel olmuş tam bir doğal görünüm var...

-doctore- bunu beğendi.
  10. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Ufak bir tanıtım videosu hazırladım.

murat parin, veysel, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Maşallah çok Doğal müthiştemo11

-doctore- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş