1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Birçok Kullanıcı Tarafından Hatası İspatlanmış Testler

Başlığı 'Soğutucular-Testler ve Diğer Ekipmanlar' kategorisinde basma tulumba tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba arkadaşlar,

Gelin birlik olalım ve birçok kullanıcı tarafından yanlış ölçüm yaptığını ispat edebileceğimiz test markalarını buraya aktaralım. Bir gün tutup da test alacağımız zaman boşuna para vermiş olmayız.

Ben aklıma gelen ilk örnek ile başlamak istiyorum.

1) Elos Magnesium (Hiç sektirmez mutlak suretle hata yapar, testlerin güizası adeta...)
    .
    .
    .
    .

veysel bunu beğendi.
  2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Koruma şartlarına da bağlı olarak, tüm testlerin açıldıktan sonra hata payları özellikle son kullanma tarihleri de geçtikten sonra artmakta.

Aquarium Chemistry: An Attempt to Test Test Kits — Advanced Aquarist | Aquarist Magazine and Blog

Bu linkte bir hobici toplantısı yapılmış, kendi testlerini ve refraktometrelerini getirmeleri istenmiş. Çeşitli markaların kalibre edilmiş suyu farklı ölçtüğü görülmüş. Son kullanma tarihi geçik testlerden hatalı sonuçlar alınırken, pek az test skt' si geçtikten bile doğru ölçmüş.

basma tulumba, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş