1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir akvaryum sorunu...

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde aximiaxi tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can
    Benim akvaryumum çok küçük, yaşımda küçük ,elimde büyük bir akvaryum olsa kitap yazmayı bırakıcam artık. :( smiley18.gif
    Aşağıda bir dükkan var ve adamda bir akvaryum var.İçinde otçul piranhalar ,yunuslar birde sarı prensesler vardı.Piranhalar büyüdüğü için onşlarıo verdi.Bende hergün gidip bakıyorum.Adam pek fazla anlamıyor gibi geldi bana çünkü bir florasan almış akvaryumcudan değil elektrikçiden tekfen markası.Adama ışığı açıyor yunuslar bir yer kazmış oraya yumuslar gidiyor.Sarı prenseslerde üstlerine çıkyor yunusların.Işığı kapayınca çok rahat bir şekilde yüzüyorlar.Bunun ışıkla bir alakası varmıdır şimdiden teşekkürler.

Saygılar... saygılar:gif aliye:gif

M.D.1

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bir akvaryum sorunu...

Yüksek ışıktan korkarlar zaten onlara düşük wattlı bir florasan lazım yani 50 watt gibi düşük bir ışık lazım.Eğer böle düşük wattlı florasan kullanırsa kormicaklardır.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bir akvaryum sorunu...

Kullanılacak florasan gücü akvaryumun boyutlarıyla ilgilidir.. 50 watt'ta az buz bir aydınlatma değildir söyliyim. ;)

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bir akvaryum sorunu...

50 watt düşük diğil mi Volkan abi ? :)

5. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can
    Bir akvaryum sorunu...

Valla benim odamdaki ışık 40 watt koca odayı aydınlatıosa 50 watt bayağı aydınlatır gibime geliyor. huh:

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bir akvaryum sorunu...

Olabilir ben wattları karıştırdım heralde :D

7. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can
    Bir akvaryum sorunu...

Olsun sorun değil... danso:

8. taygun

taygun Guest

Bir akvaryum sorunu...

Emirhan'ın tespiti çok hoşuma gitti. Baksanıza, 12 yaşında başkasının akvaryumundaki balıkları izliyor ve o akvaryumun sahibinin yaptığı işin yanlışını buluyor. Daha ne olsun. :helalolsun:

Saygılar

9. aximiaxi

aximiaxi

İsim:
    Emirhan Can
    Bir akvaryum sorunu...

Size çok teşekkür ederim.Tabii burada emeği geçen herkesede burayı çok sevdim küçük büyük ayrım yapmadan herkesle ilgileniyorsunuz size her konuda başarılar dilerim. toka:gif

Sayfayı Paylaş