1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir akvaryumda 1 Betta ve 2 su kaplumbağası ( Fotolu )

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 27 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba değerli abilerim ve arkadaşlarım,

Öncelikle hepiniz kurban bayramınızı kutlar ellerinizden öperim, :) 50*35*35 cm'lik 61 Lire su alan bir akvaryum yaptım ve o akvaryumun ortasına 2 tane cam ile ayırdım böylece betta mı ve kaplumbağlarımı aynı akvaryumda bakabilicem, akvaryumun ortasını ayırırken birinci camın altından 3-4 cm'lik boşluk bıraktım diğer cam ise boşluk bırakmadan yaptım, bettanın olduğu yer suyu 28-30 cm doldurdum, kaplumbağların'ki ise 8-10 cm su koydum filtreleme ise betta için sunsun akvaryumun kendi filtreme sistemini söktüm betta'nın oraya taktım, ışık ise gene sunsun akvaryumun ışığını aldım :D ve o ışık 2 yerede yetiyor ışık t5tir çok spr aydınlatıyor kaplumbağalarım için çok iyi :) birde bunu yaparken ileriyi düşünerek yaptım :) balıklarım yavrulicak onun içinde yaptım tür tür yavrular olucağı için yavruyken bilirsiniz çok huysuzlar önüne gelene vuruyor :D birde bazı yavrular büyücek kimisi yavaş büyücek o yüzden büyükleri veya küçük yavruları ayırmak için yaptım bence yaptığım akvaryum çok güzel :)
    Yorumlarınızı bekliyorum,Tekrardan Kurban bayramınız kutlu olsun büyüklerimin ellerinden öperim, İyi Bayram...

Fotoğraflar

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tebrikler Yavuz bir taşla iki kuş vurmuşsun.

Kapak çok güzel oturmuş akvaryuma.Ancak akvaryum biraz sade görünüyor. Akvaryumun arka camını mavi bir folyo ile kaplayıp, içinede biraz kum ilavesi yaparsan dahada iyi olacaktır. Ayrıca akvaryumun altına strafor koymayı unutma. Ve ileriyi düşünerek akvaryum yapmak iyi bir fikir. Sağlıklı balıklar dilerim.

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Olcay abi, arkaya fon, tabana kum vs vs eklicem altına staraforu koymayı kesinlik unuttum :) akvaryum temizliğini yaparken kesin koyarım, kapak allahtan tam otur ben oturmaz diye tahmin ettim sonra sunsun akvaryumun genişliğini ölçtüm aha dedim filtre ve ışığı buldum dedim :) hep onlarıda koydum :) tekrardan teşekkürler, sanada iyi balıklar Olcay abi İyi bayramlar :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Yavuz. Akvaryum sade olmuş ama yeterli görünüyor. Arka fon bence de iyi olur. Kaplumbağaların kalsiyum ihtiyacını unutma bence. Yemini seçerken bu konuya dikkat edersen iyi olur. Alt kabuk yumuşaması gerçekleşiyor bildiğim kadarıyla.

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Sağol Temel abi, akvaryumu kumunu frontosalarım için kullandığım deniz kumu akvaryumcudan alınmış çok önerdi o kumu bizde aldık, haftaya inşallah deniz kumunu koyucam, arka fonu siyah sprey ile boyucam, ben kaplumbağlarımda tetra pond ve kurutulmuş karides ile besliyorum çok güzel tüketiyorlar :) kabuk yumuşaması kaplumbağıyla ilgilenemeyenlerde daha çok meydana çıkıyor ben haftada 3 kez dip çekimi, haftada 2 kez kabuklarını ve alt kapuklarını fırçalıyorum vs çok güzel bakımı sağlıyorum kalsiyumlarınıda ihmal etmeden veriyorum :)

8. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Çok güzel olmuş akvaryumun Yavuz... Acaba kaplumbağa ile birlikte yaşıyabilen bir balık türü varmıdır ? :)

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Kadircan, Malesef yok yok :) kaplumbağalar güneşlenmek için karaya çıkarlar ama kaplumbağa ile balık bakarsan kaplumbağalar hem hava almaya çıkamaz hemde güneşlenmek için çıkamaz birde kaplumbağalar çiş yaptıkları için balıklara zarar verebilir.

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bu akşam arka fonu boymaya başlıcam renk siyah kullancam, kum ise deniz quarts kumu olucak.

11. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Akvaryumun gayet güzel olmuş.
    Kaplumbağalarla hiç bir balık türü yaşamaz çünkü kaplumbağalar balığı öldürüp yiyeceklerdir veya yüzgeçlerini parçalayacaklardır.Benim kaplumbağalarıma ölü lepistes veriyodum.Arkın akvaryumunda ölüyodu ben de veriyodum afiyetle yiyorlar.Sonra başka bir arkadaşıma vermek zorunda kaldım.Kaplumbağalarda güzel hayvanlar... saygılar:gif

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler Özcan abi.

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Akvaryumun arkasını boyadım siyah spreyle gece size fotoğrafları paylaşıcağım. ;)

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  15. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Güzel olmuş ben üstten filtrelemeyi anlatmanı istiyorum.

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Sağol kaan, üstten filtreleme sunsun akvaryumdan çıkardım o akvaryuma koydum okadar :)

Sayfayı Paylaş