1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bir akvaryumda 2 adet ps olurmu?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Engin Koşar tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Engin Koşar

Engin Koşar

İsim:
    Engin Koşar
    şu anda kullanmış olduğum bubble king supermarine 200 ün yetersiz olduğu kanısındayım yanına ikinci elden vertex 200 yada bk dc 200 gibi bir ps ile destek verebilirmiyim işe yararmı sizce? ikinci elde büyük ps bulunmuyor aslında bulabilsem bir tane deluxe 300 almak istiyorum ama ikinci elde yok sıfırıda çok pahalı.fikirlerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

2. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    1500 ile 2000 motoru aynı boyda olduğu için 2000 pervanesini 1500'e takabilirisin.
    Bence bu şekilde ps yeterli gelecektir imkanın varsa dene.

Engin Koşar bunu beğendi.
  3. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Hatta bende 2000 motor var pervaneyi vereyim para verip almadan önce dene 2 hafta felan duruma göre harwket edersin

Engin Koşar ve veysel bunu beğendi.
  4. Engin Koşar

Engin Koşar

İsim:
    Engin Koşar
    siz madur olmayın akvaryumunuz kuruluysa eğer. ilgi ve yardımınız için teşekkür ederim çok naziksiniz :)

veysel bunu beğendi.
  5. Engin bey merhabalar ....

Aynı sistemde 2 farklı ps kullananda var ama bana sorarsanız toplama efektifleri yetersiz kalıyor .... hatta suandaki kullanılan ps nin performansıda düşüyor...

Bakımını yaptığım akvaryumlarda eski bakım yapan arkadaşlar bu tarz çareler aramışlar ama denemelerim sonucu yetersiz ve efektif olmuyor malasef .... tek buyuk performanslı alet kullanmak daha mantıklı...

sisteminiz kac lt acaba yoğunluk vs bilgi verirmisiniz...

neden dolayı yetersiz geliyor diye düşünüyorsunuz

belki ufak tefek ek mudaheleler ile sistem daha rahatlatılabilir....

Gökhan YÜCEL
    Su ürünleri müh.
    05354556404 (ulaşamıyorsanız mesaj atın )

Engin Koşar ve veysel bunu beğendi.
  6. Engin Koşar

Engin Koşar

İsim:
    Engin Koşar
    Gokhan bey oncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim. akvaryumum sump dahil 720 lt ama baya kaya mevcut sistemde balik olarak bir adet xl naso tang s boy da 5 yada 6 balik vardir ancak nitrat 10 seviyelerinde.oysa ben daha adam akilli mercan bile koymadim bir kac lps var sadece.fosfat ise 0 seviyelerinde phosguard kullanıyorum.sanirim yemlemeyi biraz fazla yapiyorum galiba :)

7. Engin bey kaya dizaynı ve akıntı nitratı etkileyen seylerden biri birde fosfat 0 nitratla orantılıdır .. bana sorarsanız PS yetersiz değil :)

Nitratta cok yüksek deil aslında .... mercan ne beslemeyi düşünüyorsunuz ?

Ama illa nitrat fosfat sıfırlamak istiyorsanız suan ki sisteme öneri yapabilirim ...

8. Engin Koşar

Engin Koşar

İsim:
    Engin Koşar
    öneriniz nedir gökhan bey ben sps ve biraz daha balık girmek istiyorum :)

9. Engin bey...
    -Yemleme cok yapılıyorsa yemleme azaltımı

-akvaryum içi sirkülasyon problemi varsa kaya dekor yada akıntı motor takviyesi ile
    - su değişim sıklıgı sps yapılacaksa haftalık yüzde 10-15 önerim

-Fosfat medyasını çıkarıp fosfatı takip nekadar yükseliyor
    fosfat görüldükten sonra 1. yöntem kaliteli biopellet kullanabilirim ..
    fosfat görüldükten sonra 2. yöntem bakteri ve bakteri besini ile haftalık dozlama ile kontrol altında tutabilirim ...

gibi gibi.... :)

10. Bu arada not... Bi yönteme karar verilip başlanıldığında ısrarcı olun bi hafta deneyip bu olmadı diyip vaz geçmeyin...

11. Engin Koşar

Engin Koşar

İsim:
    Engin Koşar
    önerilerinizi dikkate alıcam çok teşekkür ederim alakanıza.

12. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Engin bey Mercan miktarını arttırırsanız da fayda görürsünüz. Bunun dışında Sump uygunsa spagetti alg vs yapabilirsiniz. 10 nitrat çok yüksek değil. Fosfat takibini hangi testle yapıyorsunuz?

13. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kaya dizaynınızı, akıntı motorlarının yerlerini ve sump kısmının fotoğrafını bir çekerseniz
    Sorununuza %100 çözüm bulacağınızın garantisini veririm. PS niz yetersiz değil. Gökhan bey de belirtmiş durumu.

14. Engin Koşar

Engin Koşar

İsim:
    Engin Koşar
    @Ontheway

alper bey salifert test kullanıyorum genelde.

@basma tulumba

burhan bey yarın ilk işim buraya bir video ve fotoğraf koymak olucak.

Alakanıza çok teşekkür ederim.

15. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    hanna ultra checker önerebilirim Fosfat testi olarak, eğer maddi sıkıntı yaratmayacaksa. Fosfat için salifert testleri düşük rakamlarda yetersiz kalıyor biraz.

Fishpoint Akvaryum bunu beğendi.
  16. Engin Koşar

Engin Koşar

İsim:
    Engin Koşar

Sayfayı Paylaş