1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir duayen: Temel SERT

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 7 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Bir duayen: Temel SERT

Temel abi'yi tanıdığım için hakikaten kendimi şanslı sayıyorum ve buradaki bazı değerli üstadları da aynı şekilde. hakikaten hepinizin takdire şayan, karşılık beklemeksizin emekleriniz var. Onur, senin de emeklerin yadsınamaz, senin de takipçiniz, büyük bir teşekkürü ve tebriği hak ediyorsun hakikaten.

Kendi adıma konuşmak gerekirse başta Temel abi ve bana yardımcı olan diğer arkadaşlar, hepiniz için içten bir teşekkür ediyorum. Başarılarınız, bir aile mantığıyla sevgi ve kardeşlik, abilikleriniz bizler için en önemli hususlardan biri. Aksi takdirde ben bu akvaryumu çoktan bozmuştum.

Ve akla hayale gelmez yenilikler, DIY projeler, emek sarf etmek. Başkalarının hadi ordan olmaz öyle şey demesine inat yaptığı büyük yenilikler bizleri dünya kadar masraftan kurtarıyor ve değişik bakış açıları sunuyor. Bu iş böyle de yapılır'ı bize gösteriyor ve adım adım ilerlememize olanak sağlıyor.

Bu siteyi kurmak ve sürdürmek hakikaten herkesin harcı değil. Karşılık beklemeden. Kar gütmeden.

Böyle bir konu açtığı için Onur'a, bize abilik yaptığı, hocalık yaptığı için Temel abi'ye teşekkür ediyorum.
    İsmini anmadığım diğer bazı arkadaşlarım, hocalarımız, üstadlarımız da lütfen alınmasın, konu Temel Sert ile ilgili olması nedeniyle ondan başkasını konuya dahil etmiyorum....

Yapılamaz denilen pek çok şeyi başarmış ve ispatlamış birisine, kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Onur hocam tesekkurler cok mutlu oldum. Cepten dahil oldugum icin daha sonra LK sitemize ayrica tesekkur mesajimi ilk firsatta ekleyecegim.

Bilirim ki sen bosa adam eklemezsin bu tarz deger verdigin konularina. Bu yuzden ayrica mutlu oldum. Aslinda bir gercek zaman icinde ortaya cikti bence. İlk internette akvaryum sitesi maceram kendi acimdan cok asagilayici olmustu. Insanlar belki de ilk mesajini, ilk videosunu ekleyen kisinin imlasi yaninda o zamanki sartlarda son derece farkli fikirleri cok garipsenmis ve dislamisti. Bu dislama sadece fikirlere olmayip sahislara da bir takim site yoneticileri tarafindan bolca uygulanmaktaydi.

Ilk itirazim akvaryum kuracak olanin onune milyarlik liste cikarilmasina olup, altina rakami yarisinin yarisina indirecek alternatifler sundugumda beni deli olarak tescillediler. Ancak unutulan bir sey vardi ki zaman tescili emek verenden, bildigini tecrubesinden alandan, bizzat goz onunde uygulayan ve klavye sirinligi yapmayandan yana tescilliyordu.

Yonetici olmak, kisileri duzene sokmak, ustten bakmak, mesajlara fayda adina katilmak yerine uyari mesajini dahi kendince lutuf gormek beni taniyan herkes cok iyi bilir ki kitabimda yazmaz. Ben akvaryistim oncelikle. Forumlari idare etmek elbet gereklidir ama bunu yapmak icin 30 liraya alinmis yetkiyle insanlari kirarak yapmak sart degildir. Bizim insanimiz asagalanmaktan anlar dusuncesi inanin cok zoruma gitmistir.

Size yazilan her itiraz ve kirici mesajda siz kafanizi akvaryumunuza cevirip basardiklarinizi gordugunuzde sizi yazilanlar cildirtici gelir insana ve hirsla kisi kendini ispatlama egilimine girer, en azindan bazilari girer bu dogaldir.

Platfomlar kisilerin once beyinlerindekini dokecekleri yer olmaliydi, senin benim degil herkesin ortami olmaliydi, her fikir, her en kucuk emek deger gormeli bir sonraki emekle yapilanin bir oncekinden daha iyi olacagi bilinmeliydi. Insanlara firsat verilmeli, destek saglanmaliydi ki ulkemiz biraz da olsa kendisi olabilsin bu alanda.

Sukurler olsun ki ben kendime, hobi tecrubeme, bilgime cok ama cok guvendigimden kucucuk beyniyle yazanlara kulak asmadim, itiraz edilen ne varsa bu sitede aynen ayni konular islenmistir ve cogu da hatta hepsine yakini artik hobiye girmistir.

Hayatinda ilk ps ifadesini duyanin 10 numara ps yaptigini, deniz baligi nedir diye soranin deniz baligi urettigini bizzat gormekten...kendi tuzlu su hobicisini var eden yegane platfom olmaktan daha guzel ne olabilir?

Paylasmayi ocu yaptiklarini, akvaryist arasinda takas edilmesi veya hediye edilmesi gerekenleri dahi satmayi koruklemek, ticarethaneleri dahi gecen yam yamca satislari artik siradanlastiran anlayisi kirmak icin calismaktan daha guzel ne olabilir? Sukur ki bakin tanisma bolumune, acilan merhaba konularinin yuzde 80 kadari dostluk, sicaklik, anlayis super demis. Bakin bunlar oylesine yazilmis ifadeler degil gerceklerdir.

Asil ben yigide hakkini veren cemil cumle akvaryistlere tesekkur ederim.

Sevgiler...

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Bu adam öyleki kütüphane tadında,
    Bir şeyi de bilme kardeşim olmasın lugatında.
    Yıkıktemo marmarayı taşır, çok bilenlere son vuruş,
    Temel SERT dedik kardeşim nerede esas duruş.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Temel abiye yakışır bir tanırım olmuş pardon:gif:nazar:

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Onur Hoca'm, öncelik ile inceliğinize teşekkürler.pardon:gifpardon:gifpardon:gif

Temel İçin fazla şey yazmayacağım, bırakın akvaryistliğini bunu anlatmaya bile gerek yok, tek söyleyeceğim adam gibi adamdır.:em:

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Temel i bir akvaryumcu da sohbet esnasında tanıdım ilk olarak tahminim 5-6 sene olmuştur....Ondan sonra muhabbetimiz hiç bitmedi.....Bitmezde inşallah.....Yardımsever,araştırmacı ve cesur kelimeleri ile tanımlamak isterim kendisini....Burada olmaktan ve onu tanımaktan mutluyum....Sevgiler ve saygılar Temel...

8. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Hakikaten tüm yorumlara katılıyorum...

Egosundan önce Toplam faydayı esas alan abilerimizden. Bu forumda bu tür örnek alınacak tavırları gösteren insanlardan biri. kendi çıkarlarını değil de topluluğun çıkarlarına öncelik veren bir abimiz.

Ben kabul ederse eğer; kendisine Kaptan Temel Reis ünvanının ilave edilmesini öneriyorum. :):yaz:saat:gif:nazar:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkür ediyorum arkadaşlar sağ olun. Fakat Onur hoca aşağıdaki bir giriş yapmış mesaja.

Temel Sert

Bankadaki arkadaşlar Temel abi burada sana sucul canlı demiş ne demek istemiş, sucul hayvan gibi algıladık hepimiz diyip 1 saat güldüler. Burada bir tuhaflık yok mu yahu.:smiley33::D

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Var tabii olmaz mı :F
    Arkadaşlar su altı dilinde iyi bişey diyorlar deyip konuyu kapatsaydın bence.... temel2:

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

En güzel cevap akvaryist dili ile övgüdür o demek lazım.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Baba Temel Sert...:çiçek:

:portaliseviyoruz:

Sayfayı Paylaş