1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir Kendini Bilmez Beni Karalamaya Çalışıyor

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Alparslan tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.047
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Biliyorsunuz ben bir öğrenciyim ve harçlığımı çıkartmak için ucuz canlı alıp 15 gün 1 ay besledikten sonra tertemiz satıyorum, bunu da satarken söylüyorum bu balık 15 gün 1 aydır bende diye, vede bir sürü kişiye canlı verdim,kimseden şikayet gelmezken Cihan Aktaş isimli şahıs kendi beceriksizliğinden öldürdüğü balığın suçunu bana atıyor, balığı alırken de bol bol kontrol edip aldı röntgen çekmediği kaldı, en ağrıma giden şey beni yalancı konumuna düşürmeye çalışıyor, verdiğim balık s,m arası m ye yakın, s,m arası verdiğim balığın boyutunu xs olarak iddia ediyor, hem öldüyse neden yanına 1 tl koyup da fotosunu çekmiyor, ölüp ölmediği de şüpheli balığın fotosu yok, bu tamamen beni karalamaya yönelik bir şey. Resif bölgesi ve Mercan dünyası adlı sitelerde bundan balık almayın 3 saat sonra ölüyor diye yazıyor. Buradan Aşkın abiye rica ediyorum bu gün benden aldığı balıkların 3 saatte ölmediğini bu şahsa yazsın ve daha önceden benden balık ve mercan alan beni seven arkadaşlar lütfen bu şahsa yazı yazsın, benim yazmam anlamlı olmuyor iş iddiaya gidiyor...:(
   
  Yasin1453, Sezer han, Nyks ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
 2. LostRua

  LostRua

  Mesajlar:
  3.604
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Doğuş ARISOY
  Alparslan senden balık almadım, nede yüz yüze muhabbetimiz oldu. Herkes gibi portalı takip eden bir kullanıcıyım sadece. Sen ki 13.671 mesajla portalda ki insanlara yardımda bulunmuş, görüşlerini paylaşmış, daha yaşının genç olmasına rağmen inandığın konularda haklı nedenlerle akvaryum konusunda bilgini savunmuş. Akvaryumundan koyduğun canlıların fotoğrafları videoları ile sağlıklı bir ortam hazırladığının ve bunu başarıyla devam ettirdiğini kanıtlamış birisin. Olayı bilmemekle birlikte haklı düşüncelerini paylaşıyorum. Şayet satılan bir canlı kendi akvaryumunda ne kadar sağlıklı olursa olsun. Alan kişinin su değerlerinden daha önemli olamaz. Karşıdaki insanın deneyiminden daha değerli olamaz o canlının senin akvaryumunda bulunması. Çamur at izi kalsın şeklinde düşünen insanlar karşısında sana tamamiyle kefilim ben. Bu kefilliğin dayandığı temel ise senin tuzlu su konusundaki bilgin deneyimin ve konularında boy boy duran akvaryumun fotoğrafları ve videolarıdır.

  Ayrıca kişilik haklarına ve değerlerine yapılan bu saldırı sonucunda, seni toplum gözünde "Dolandırıcı, sahtekar" olarak göstermek isteyen kişiye karşı yasal haklarını sonuna kadar kullanmanı. Hatta onun yaptığı kara propaganda sonucu satışlarından yaptığın zararları. Bu karalamalar sonucunda ruh halindeki manevi çöküntüyü ve yaralanmayı. Haksız yere suçlu konumda gösterilmeye çalışılıp, toplum gözünde kişilik değerlerine yapılan bu saldırıdan maddi ve manevi tazminat bile talep etmeye hakkın var.

  Bu hak aramanın sonucu kesin lehine olmasa bile bu insanlara pabuç bırakmamak gerektiğini düşünüyorum.
   
  Kenan55, TencoMelih, beloc ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Alparslan seni forum olarak seviyoruz veya sevenlerin var diyelim. Hatta kefil dahi oluruz ama gerçekler var ve seni uyardım. Bu konuda bana danıştın ve sana gerekli uyarıları yaptığımı hatırlarsın. Özellikle burada bu tarz sorunların yaşanmamasını ve gerekirse ilan dahi vermemeni istedim. Evet burada yaşanmadı bunlar ve aslında 6 yıldır yaşanmadı. Çünkü burası hobici forumu olmayı başarmış saydığın yerlerin arasından bu yönü ile sıyrılmış bir yer ve çok güzel ayıklama yapar kendi içinde. Şimdi saydığın ve ticari unsurların ön plana çıktığı bu yerlerde sana ekmek yedireceklerini düşünmen gençliğine verilmesi gereken bir şey. İlanların dikkat çekecekti ve bir yerden de dalacaklardı öyle oldu. Yani üzülme bu kişi olmasa başka birini illa ki yaratırlardı.

  Gelelim son gelişmelere;

  Son ilanların başkasına ait yani bir esnafa ait canlıların ilanları ve yüklü kalem olan ilanlar. Bunların yaşanmamasını, oradaki kayıtlı esnafların fiş fişleme yapmamasını beklemek hayalcilik. Bu son yaşanan da olmasa bile bir sonrakinde kesin olacak. Bana haber vermiş olduğun ve danıştığın için sana kesinlikle kızmıyorum ama sana Portal'da bu ilanların İ sini dahi veremeyeceğini belirtmiş ve sende uymuştun. Şimdi orada yaşadığın sorunlar için burada seni sevenlerden söz ettiğin gibi bir destek isteyemezsin, sana desteği ancak insanlar sevildiğin yerde verir, bu söylenenlere kulak asmaz ve seni buradaki davranışların ile tartar. Sana düşen buna zarar vermemek.

  Unutma nikinin altında Forum yönetimi yazıyor, buna uygun süreç işlemeli, beni tanırsın ne kadar seni sevsek de yapımıza laf getiremeyiz.
   
  TencoMelih, argento76, beloc ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
 4. HasanCan

  HasanCan

  Mesajlar:
  28
  Yer:
  İZMİR
  İsim:
  Hasan Can
  Alparslan kardeşimden daha önce bir canlı almadım ama cihan isimli arkadaşın yaptığı şey olmamış hem o kadar kontrol ediyorsun hem balığı öldürüyorsun sonrada satıcıyı karalamaya çalısıyorsun millet petshop lara güvenemediği için hobicilerden alıyor zaten..Alparslan bu işi bilinçli yapan kişilerden bir canlı ticareti olacaksa alparslan gibi hobici kardeşlerim bu işin en tecrübeli en güvenilirleri sayılır kimse bir kişinin ekmeğine kazancına böyle şuursuzca mani olamaz yaptığının yanlış olduğunu oda anlar inşallah sen takma alparslan:olmadı:
   
  TencoMelih, beloc ve Alparslan bunu beğendi.
 5. KGEYGS

  KGEYGS

  Mesajlar:
  4.527
  Yer:
  ANKARA
  İsim:
  Yusuf Şahin
  Alpaslan bu işi ticari olarak yapıyorsan bu riskler sürekli olacaktır. Buna üzülmeyecek ve de üstesinden gelecek yapıya sahip olman gerekiyor. Ticarette bazen kendi hatan olmazsa bile maddi zararı karşılaman beklenir müşteri tarafından, bu haklı bir şey değil ancak iyi ilişkiler içerisinde müşteriyi bağlamaktır satıcı gözüyle baktığın zaman. Karalama kampanyasına maruz kalmak ise ayrı bir şey. Bu konuda kendini yalnız hissetmen ve yakın çevrenden destek görme isteğin anlaşılabilir birşey. Kendi adıma elimden geleni yapmaya hazırım.
   
  TencoMelih, beloc, YMR_AY ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 6. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  6.885
  Yer:
  Bursa
  Bu işe ve "hobici ticaretine" çok erken başlanıldığı belli, 1.016' da balık bakılmaz diye bir kaide olmadığını ve balıkların düşük tuzlulukta daha rahat ettikleri belli ki bilinmiyor, aydınlatmak lazım. Düşük tuzluluktan yükseğe geçerken evet balıklar için baya sıkıntı olur, ancak iyi bir iklimlendirme ile sıkıntısız aktarım yapılabilir. Yüksek tuzluluktan düşüğe geçerkense tam tersi hiçbir sıkıntı olmaz, yeterki sıcaklık ve pH aynı olsun. Şimdi bu bilinmeden yazılıyorsa konuşulur halledilir. Ama bunu bilerek yazıyorsa malesef (ki bunlar enteresan şekilde bu hobide çok sık yaşanan şeyler) yapacak çok az şey var.

  Canlı söz konusu olduğunda bu risk hep var, zamanında bir esnaf için "ölü balık kargoluyor" diye yazılar bile okudum forumlarda. Bu işten ekmek kazanan biri için "ölü balık kargoluyor" yazısı klavyede üç kelimelik bir cümle, ama gerçek hayattaki manası bambaşka. Karşındaki iyi niyetli ve bilgili değilse sen ne yapsan nafile, bu durumlarda kendi savunmanı yapıp dik durman lazım, gerisini koyver. Tuzluluktan, su kimyasıdan, balık hastalıklarından anlayan sağduyulu insanlar seni anlayacaktır, diğerleri için yapacak birşey yok.

  Görüyorum ki forumlarda bu tartışmalar hep olacak. Savunan "yalaka", şikayet eden gerçekten masumsa bile "saldırgan" olarak yaftalanacak. Bu ülkede koca esnafa bile "beni karalıyorlar" diye başlık açtırtıyorlarsa zaten vay bizim halimize.
   
  TencoMelih, murat parin, beloc ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 7. Glsn

  Glsn

  Mesajlar:
  617
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Gülsün Odabaşoğlu
  Sıkma canını Alparslan. ;)
   
  beloc ve Alparslan bunu beğendi.
 8. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.678
  Yer:
  ankara (aydın)
  Sıkma canını Alparslan, bunlar her zaman oluyor. Bir tek akvaryum hobisi değil normal yaşantımızda da nelerle karşılaşıyoruz. Üretim alıp satmak bunlar zor işler insanların hepsi bir olmuyor bu şekilde devam ettiği sürece bunlarla karşılaşma sıklığın artacak ve kaçınılmaz olacak.
  Ben diğer forumlarda yazmıyorum burada her zaman yanındayım.
   
  TencoMelih, beloc ve Alparslan bunu beğendi.
 9. Alparslan bu gibi şeyler olabilir her zaman, sen sıkma canını.
  Herkes senin çizgini, yanlış işler yapmayacağını iyi bilir bu forumda.
  Temel abininde dediği gibi karşılaştığın bu sıkıntıları o forumlarda olan müşterilerin ile referans boyutunda
  çözersin çok rahat. Rant konusunda da kimse kimseye yedirmez kolay kolay kardeşim..
  Bu hep böyledir, bir yere gelene kadar ciddi mücadele gerek..
   
  TencoMelih, beloc ve Alparslan bunu beğendi.
 10. cimlikaya

  cimlikaya

  Mesajlar:
  2.268
  Yer:
  İST.
  İsim:
  Teoman Çimlikaya
  Alpi bu daha başlangıç çok daha beterlerini görüceksin o yüzden sakin
   
  TencoMelih, beloc, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 11. tsenol

  tsenol

  Mesajlar:
  777
  Yer:
  İZMİR
  İsim:
  Tahir Şenol
  Alparslan bu portal da herkesin seni sevdiğine inanıyorum. Gönül isterdi ki canlıyı alan arkadaş bir canlı kayıp edildi diye üzülsün. Oysa maddi kaybı nedeni ile sana suç bulması hiç etik olmamış. Şu anda 15 canlıya bakıyorum 10 tane de kaybım oldu. Bir kere aldığım yere portal da sitem etmedim. Sonuçta canlı alıyoruz ölüm riski hep var. Veysel in dediği gibi iyi olur allah tan kötü olur senden. Bizim emlak işinde bile durum ayni 30 kiralamada bir kişi düzenli ödemez mal sahibi sana sitem eder. Ama bunu yayan kişi yanlış yapmış kişilik haklarına aykırı kötü söz sahibine aittir.
   
  TencoMelih, beloc, Glsn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 12. YMR_AY

  YMR_AY

  Mesajlar:
  10.113
  Yer:
  İstanbul
  Canım benim gönül isterdiki kişisel olarak bu tür bir karalamayla karşılaşmasaydın.Ne yazıkki pastayı dilimleyip paylamış insanların arasında kendine yer edinmek kolay değil.Bu işi yapacaksan daha ilk darbede yılmamak, ayaklarının üstünde sağlam durmak gerekiyor.
   
  TencoMelih, beloc, cimlikaya ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 13. harfuzmani

  harfuzmani

  Mesajlar:
  6.011
  Yer:
  Bursa
  Alparslan' cım mevzu bahis konu altında dediğin şahsın mesajını gördüğümde bir kaç cümle etmem gerektiği hissine kapıldım. Bir şeyler karalıyordum ki şahsın mesajını tekrar okuduğumda hiçbir şeyin yazılmamasının daha uygun olduğunu gördüm.Öyle acemice yazmış ki bu hobi de belirli bir düzeye gelen herkes yazdıklarının bir anlam ifade etmediğini bilir.O yüzden muhatap almaman senin için en hayırlısı olur.
  Büyüklerinin dediği gibi daha bunlar iyi günlerin hemen pes etmek yok. :)
   
  TencoMelih, beloc, cimlikaya ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 14. YMR_AY

  YMR_AY

  Mesajlar:
  10.113
  Yer:
  İstanbul
  :D Bu yazıyı görmeyen kör bir tek benmiyim?
   
  beloc, Alparslan ve veysel bunu beğendi.
 15. Batuhan Erogul

  Batuhan Erogul

  Mesajlar:
  187
  Yer:
  Ankara
  İsim:
  Batuhan Eroğul
  Geçmiş olsun Alparslan abi,

  Abi adama şunu desene;

  "Balığın öldüğünü kanıtla para iadesi yapayım yada elimde bulunan canlılardan verim."
  Belki adam şöyle düşünmüştür, "balık öldü dersem telafisini yapar birtane daha balık alırım." Bizim milletimizden herşey beklenir..
   
  TencoMelih, beloc, enes batuhan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 16. beloc

  beloc

  Mesajlar:
  115
  Yer:
  Malatya
  İsim:
  Burak GENÇ
  Alparslan sıkıntı etme bence dostum.
  Yakın zamanda görüşcez zaten;)
   
  Alparslan bunu beğendi.
 17. enes batuhan

  enes batuhan

  Mesajlar:
  122
  Yer:
  Istanbul, Turkey
  İsim:
  batuhan avcı
  Alp abi akvaryum portalıda herkez senin nekedar düzgün nekedar güvenilir birisi olduğunu biliyor bu ülkede insanlar çok kıskanç he alpi çok seviyorlar böyle diyimde kimse onu sevmesin alp abi akvaryum portalı seni sevivor ve sana güveniyor biz herzaman senin arkandayız.
   
  beloc bunu beğendi.
 18. murat parin

  murat parin

  Mesajlar:
  2.264
  Yer:
  pendik/istanbul
  İsim:
  murat
  Alpaslan kardeşim sen bizim için bir değersin olacak böyle şeyler takılma fazla.Köşe tanktaki yellow muydu o balık.
   
  Alparslan ve beloc bunu beğendi.
 19. Vetman

  Vetman

  Mesajlar:
  121
  Yer:
  Balıkesir
  İsim:
  Yağmur Gülsoy
  Alparslan bence kafaya takma. Bu dünyada ne kadar doğru dürüst iş yapsan da mutlaka memnun olmayan, seni karalamaya çalışan birileri çıkacaktır.
   
  beloc ve Alparslan bunu beğendi.
 20. MESUT_KERİM

  MESUT_KERİM

  Mesajlar:
  8.744
  Yer:
  ANKARA
  İsim:
  Mesut Arıkan
  "Biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz" ;)

  GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
  murat parin, Alparslan ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş