1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir Kendini Bilmez Beni Karalamaya Çalışıyor

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Alparslan tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cihan bey arada büyük bir anlaşmazlık var, size verdiğim balık 1016 da değildi, siz beni telefon ile arayıp balığın rahatsız olduğunu belirtince bende tuz oranını düşürün ve sıcaklığı arttırın dedim, dememin sebebi de haliyle balık rahat etsin düzelsin diye, ve bunu size defalarca yazdığım halde hala 1016 ya takıldınız, ayrıyetten diyorsunuz ki kötü balık verdin balığı gelip geri al, bende o halde yerine başkasını vereyim dedim ve balığı kurtarmak için aklıma gelenleri söyledim, ama siz balık öldükten sonra beni aramadınız, gittiniz bütün sitelerde beni karalamaya başladınız, keşke arasaydınız bunu daha kolay telafi ederdik, kısa da olsa yüz yüze tanıştık ve hatta beraberce bunun nedenlerini araştırıp bulurduk eklediğimiz yeni balığı beraberce izlerdik ve buna geç kalmış değiliz ben üşenmem çünkü araştırmacı bir ruhum var, bir tane yellow tang alıp gidelim senin akvaryumuna ekleyelim ve varsa bir hata beraberce çözelim...

zagor, TencoMelih, Snowblind ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bence de forum kalsın arkadaş. Bilmediklerini öğrenir tecrübelerini paylaşır. Kendim adına tek bir şartım var. Ben Alparslan ı şahsen tanımam ancak yeni başladığım bu hobi de o kadar yardımcı oldu ki ben bu çocuğu severim.
    Şartıma gelince; Cihan kardeşim beni tanır mı? Ben Alparslan ı beğenirim diye bana Yalaka deme hakkı var mı? Cihan forumda kalsın ancak tanımadığı kişiler için yazdığı bu sözlerini geri alsın özür dilesin.

TencoMelih, Alparslan, Ateş Billur ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Ya olan olmuş artık uzatmaya gerek yok.Karşılıklı oturup konuşun.Böylelikle her iki taraf da diğerinin aslında ne kadar düzgün biri olduğunu anlamış olur.Biz burda gerçekten de çok güzel bir aileyiz.Yeni arkadaşların muhabbetimizi ilk etap anlayamayıp "Yalaka" demeleri de büyütülmemeli bence.Her iki arkadaşımızın da mağduriyetlerini telafi etmeye yardımcı olursak olay tatlıya bağlanır inşallah.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alparslan bunu beğendi.
  4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Cihan bey hobiyi yeterince anlamışsa zaten baştan yanlışa düştüğünü bilmeliydi.Balıklar mükemmel su değerleri olan bir tanktan yine mükemmel su değerleri olan bir tanka taşınırken bile strese bağlı kayıplar olabiliyor hatta yakalamaya çalışıp yakalayamadığımız canlarda bile.

Geçen hafta alpaslanın tankından 1 adet hawk fish ve 1 adet fire shirimp aldım ve kendi tankıma ekledim ayrıca tankım daha 10 gün önce değişti biyolojik durumu pek iyi sayılmaz canlılar gayet sağlıklılar.

Aynı zamanda iki adet powder için kurduğu karantinayıda inceleme şansım oldu kendi tankından alınmış su ile kurulmuş. Canlıların beyaz benek ve yem sorunları aşılmak üzereydi.Aynı tankta alpaslanın ölümden döndürdüğü sağlık fışkıran bir powder daha var.Yelow tang gibi dayanıklı bir canlının bu şekilde kaybı düşündürücü.Balık kayıpları sadece su değerleri ile ilgili değil sizin tankınızlada ilgili olmayabilir taşınma stresi sonrası kayıplar nadir de olsa görülebiliyor.

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Konu o kadar uzamış gitmişki kim haklı kim haksızı geçmiş.Beni ilgilendiren iki tarafında çok ağır bir dille birbirini suçlaması.Ağır argo ve bozuk deyimler olunca haklı haksız flulaşıyor olay terbiye boyutlarını geçiyor.Burda ne yazıkki bizlerde yalaka olarak nasibimizi almışız.Ama olayın yaşandığı siteye bakılmalıki bu yalaka grup orada falanca isimlerle üyelik açıp Alparslanı savunma moduna geçmişmi?Burada tabiki savunuruz çünkü bizim içimizden biri ve tanıyoruz.Hemen hepimizde Alparslanın hobici olarak balık satmaya çalıştığını ve satış yapan sponsorlar tarafından baltalandığını düşündük.Alparslanı yazışmalarda kullandığı dil için ablası olarak haksız bulurum.Cihan beyide çok genç bir arkadaşımıza yüklendiği için kınarım.Diğer forumları bilmem ama okurum,yazışmam yoktur.Burda bilirimki aile havası eser.Bugün Alparslanı savunursak, yarın herhangi bir konuda aramızda yer almaya devam ederse Cihan beyide savunuruz.Aile demek budur. Ağabeylik,kardeşlik,ablalık budur.Bunlar yoksa aile kavramını anlamı yokki.Eğer aramızdan birinin yanında yer almanın adı yalakalıksa ben nickimin önüne seve seve yalaka Yağmur yazarım.

Bredsis, Erdem., Glsn ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Yağmur, En hararetli konuyu yapici mesajinla toparlaman sevindirdi beni. bugune kadar en yumusak konularda bize tekme tokat girdin:D
    Aile olmanin dayanilmaz hafifligini hissettik:D

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bredsis, veysel, murat parin ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    temo25 Arada işe yarayacak olumlu davranışlardada bulunuyormuşum demekki.Siz köfte yiyince nasıl melek oluyorsanız bende Poyraz'da balığımı yemişim :) hatta gecenin 23 de büfenin önüne gidip yasakları delmişim.Sonra gelipte tekme tokat yazarmıyım.Pamuk olmuştum pamuk.

Bredsis, Erdem., Reef 47 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş