1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir Süre Mola Verdim

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde umut özkan tarafından 20 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Sonunda cesaretimi topladım artık.Foruma tekrardan döndüm.Bildiğiniz üzere 140 50 60 ebatlarında bir akvaryum yapım aşamasında idim herşey yolunda gitti.Ta ki akvaryuma suyu doldurduktan 3-4 saat sonraya kadar.gzl bir şekilde akvaryumu temizledim hiç bir yerinde leke slikon izi kalmamıştı.Bir defa yıkadım boşalttım.Sonra bi daha doldurdum içine tuz attım bi süre gözlemledim.2 saat felan gibi bir sürede karşısına geçip bildiğiniz hayal kurdum gözümde bitmiş halini canlandırdım felan.Sonra dışarıya çıktım.Ekipmanları almak için 1 gün tuzlu suda duracaktı sonra tekrar yıkayıp suyu doldurcaktımKafa motoru v.b. alıp sumpu devreye sokacaktım.2-3 gün sonrada canlı eklemeye baslayacaktım mağzeme pazarlığını kurdum hersey hazır derken telefon çaldı ve evdekiler akvaryumun su sızdırdığını söylediler.Eve 30 dk fln uzaklıkta idim ama o üzgünlükle 10 dk da fln geldim.Yaklaşık 420 lt suyun yarısı odaya boşalmıştı herşey su altında kalmıştı.Büyük bir üzgünlükle önce akvaryumu sonra da odayı boşalttım.Artık kendi kendime söz vermiştim.Akvaryum benim için bitmişti.Ama olmuyor sanırım bu hobi bizim içimize kazınmış artık.Forma dahi giremedim üzüntüden.Ama bu gün akvaryumun camlarını güzelce temizledim sliokonlarını temizledim hiç birşey kalmadı.Bi süre sonra tekrardan başlayacağım.Bu yapım aşamasında yardımcı olan fikir veren kafa yoran herkeze çok teşekkür ederim.Bir daha ki sefere daha büyük bir akvaryum projesi ile karşınıza çıkmayı ve birlikte kafa yorup güzel birşeyler ortaya çıkartcağımızı düşünüyorum.:)

2. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Umut bey geçmiş olsun.Bu hobide başımıza gelebilecek enbüyük felaketlerden birini talihsizce yaşamıssınız.Ama sizinde dediğiniz gibi bu hobi kalplerimize kazınmış adeta.Mezara kadar devam;)

3. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Umut bey gerçekten moral bozucu bir durum,Aklınızıdakinin en güzelini sorunsuz bir şekilde kurarsınız inşallah.

4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Güzel kardeşim. 20 sene önce toplamda 500 litreyi aşkın üst üste 3 akvaryum, içinde 500 üzeri balık, yanında birde bonusu hanım. Hepsi birden devrilmiş, salonda yatıyor. Tabi ki müdahalede öncelik hanıma. Sonuç; bileği çatlamış bir hanım, parçalanmış üç akvaryum, sizlere ömür 500 den fazla balık, kalkmış parkeler, suya doymuş halılar...
    15 gün sonra 165 litrelik akvaryum yine devrede. Bu hobi bir bulaştımı bir daha çıkmıyor.
    Bu kadarla geçmiş olsun. Ya birde içi tam dolu olsaydı. Şükret ve yola devam.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geçmiş olsun,hep tecrübe kazanıyoruz,halı parke ıslatmayan zaten bu işi tam yapmış sayılmaz...temo11

H.Kaya.Gemlik. ve umut özkan bunu beğendi.
  6. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Öncelikle herkese çok teşekkür ederim.Gerçekten benim için çok zor oldu.Ama pes etmek yok:)Bu akvaryumu birlikte yaptıktan sonra hemen hemen bu boyutlarda bir tanede bitkili akvaryum yapacağım.Ama arastırmadan yola cıkmak istemiyorum bir daha.Bir süre sonra birlikte güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum.Teşekkürler:)

H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Şimdiden kolay gelsin nazar diyelim

umut özkan bunu beğendi.
  8. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Teşekkürler abi yaklaşık 4 saattir fln bitkili akvaryum hakkındaki makaleleri felan okuyorum iyice arastırdıktan sonra kolları sıvıyacağım artık.Bunlar yapıldıktan bir süre sonrada bir arkadasımda tuzlu su tankı var onu alacağım.Yani evde her çeşit akvaryum buluncak.:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Geçmiş olsun, zor işler bunlar.

umut özkan bunu beğendi.
  10. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Teşekkürler abicim.Çok zoruma gitti yaa o kadar uğraştık kafa yorduk burda gece 2 ye 3 e kadar.Ama şans işte.Yine pes etmedim.Kısa bir süre sonra herşeyi arastırarak tekrardan işe koyulacağım .

11. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Tüm aşamaları heyecanla bekliyorum cok guzel olacak bence

umut özkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş