1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir Türlü Randıman Alamadığım Tunze 9002

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hmrhmr tarafından 16 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Tankı kuralı yaklaşık 6-7 ay oldu ve bu süre içerisinde Tunze'nin toplamasını bir türlü stabilize edemedim.Nette sorduğum insanların cevapları ve izlediğim videolar doğrultusunda su seviyesini yarılamaya çalıştım. İlk başlarda eksilen suyu düzenli tamamlamadığım için bundan kaynaklanabileceğini düşünüyordum.Halil kardeşimden su tamamlama ünitesi alıp takalı 1 ay oldu ancak Ps'i adam edemedim.Deneyimi olanların desteklerini bekliyorum. Havayı orta derece açınca toplama yapmıyor çok açınca evin diğer odalarından da duyulabilen düzeyde bayağı bir ses yapmasına rağmen o sese göre düşük randımanlı bir köpük oluyor. Koyacağım videoda hava seviyesi bayağı bir açık ancak oluşan köpüğün ne kadar az olacağını göreceksiniz. O kadar ses yapıyor ve randımansız çalışıyor ki neredeyse tankı bozup altına bir sump yapma yolunda şeytan girecek aklıma :)
    IMG_1403_zps798e2ca3.mp4 Video by hmr34 | Photobucket

2. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Video konusunda özrüm var sanırım düzgün yükleyemedim

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tunze9002 su seviyesi konusunda oldukça hassas, ve toplayacak şey olduğunda toplayan bir PS. Çalışma randımanı olarak havayı kısıp, seviyesini gövdedeki işaretten 1cm gibi alçakta çalıştırmayı deneyin. Kabarcıkları videodaki gibi ayarlamaya çalışın.

Umarım işe yarar.

Alparslan bunu beğendi.
  4. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Video açılmıyor :(

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Video açılıyor bende...:)

6. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Alpi ben tıklıyorum hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyin yazıyor karlı bir fonun üzerinde

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi senin pc bi aç kapa kanımca video player de sıkıntı var...:)

8. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Açıldı sonunda :) Mahir bey teşekkür ederim video için daha önce bunu izlemiştim su seviyesi de şu anda bu seviyede.Hava kabarcığını bu kadar açtığımda sesten durulmuyor :) hanımla papaz oluyoruz :) Bu seviyeden biraz daha düşük tutuyorum.

9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Toplama kabını hafifçe sağa sola oynatmayı deneyin. Tankın yükü nedir?

10. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Tank 110 lt. içinde 1 xs blue tang 1 percula 1 tem.karides 2 conch 12 kafa mushromm 2 frag da zoa var.Nitrat başlangıştan beri 50 nin altına düşmüyor ps nin iyi toplamamasınınetken olduğunu düşünüyorum

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Evet bu yükte efektif toplama yapması lazım. Su seviyesini sürekli sabit isteyen bir PS. Günlük düşüşlerde bile etkileniyor. Son olarak içini açıp herhangi bir aksaklık, hortumda tuz birikimi, hortum bağlantılarına bir göz atmanızı önerebilirim :)

12. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Son bir aydır su tamamlama ünitesi ile çalışıyor sistem çok yakın zamanda değil ama 2 ay kadar önce şüphelenip içini açıp parçalara bir göz atmıştım.çıldıraazaammmm :)

13. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Normal toplaması bu olması lazım :) Bu biraz sulu tabi...

Rotifer, plankton ve ek mercan besini girince toplama değişiyor...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    benim cihazmı bozuk acaba nerde böle toplama

Sayfayı Paylaş