1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir taşla iki kuş...

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde tamerkokcu tarafından 22 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Benim nacizane bettalarımın canlı yem ihtiyacını karşılamak adına bir aydır su piresi üretiyorum.3 tane 18 lt lik yogurt kovalarına yaptıgım asılamalar tuttu,canlı yemden yana sıkıntım yok.Kovaların iç çeperi beyaz renkte.Böylelikle bana kolaylık saglıyor.Ama son 5 gündür kovaların iç ceperlerinde yer yer küf gibi topaklanmalar gördüm.Sanırım su artık iyice bozuldu diye düsünüyordum.Kendimce bi kovadaki pireleri tüketip kovayı yıkayıp yeniden aşılama yapıyım dedim.Sadece dedim (icraat yok) o gün bugün derken dün sabah bi baktım kovanın iç ceperinde kırmızı kırmızı bişeyler var.Bu ne ki? diye bi kürdanla oynaştırınca kankurdu gibi bi kurt oldugunu gördüm.Ama daha ince ve daha kısa aldım verdim benim necatilere. İster inanın ister inanmayın ilk defa yem yerken acıldılar, kabardılar.Cok sevdiler(Yokki bi makinam cekiyim koyayım.Ama alıcam hemde taksitle :p)Yani farkında olmadan bi yem daha üretmiş olduk.Baktım diğer kovalarda da o topaklanmalar oluşmuş.Eee begenirsiniz artık...

müslim, yekim, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hadi hayırlısı, neymiş acaba o kurtçuklar? Ben de bir defa balıktan geldiğimde malzeme çantasını balkona koymuştum. Yazdı...1 hafta sonra yeniden aldığımda önceki haftaki balık yemlerini orda unuttuğumu farkettim. Oluşan kurtçuklara inanamazsınız. Kokuya da tabi :) Balıklar inanılmaz iştahla yemişlerdi :) Bu arada pirelerinize dikkat edin. Düzenli hasat edilmaz, su da kirlenirse tüm sistem çöker :)

3. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Vallahi Muhammed dediğim gibi kan kurduna benziyo ama daha ince ve kısa bunlar.Ama elemanlar sevdi.Pireleri bi kovayı tüketip, temizleyip akvaryum suyuyla tekrar aşılıyorum.Diğerleri bitene kadar o cogalmış oluyor.

-doctore- bunu beğendi.
  4. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Tamer Bey, şu fotoğraf makinelerini bir an önce almamız lazım.

Sayfayı Paylaş