1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir yavruluk da benden

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde lades tarafından 26 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Benim sarılar yavrulayınca bir iki saçma yavruluk yaptım fakat bu sonuncusu fena değil sanki. Strafor sayesinda hem batmıyor hem de suyun üzerinde istenen yerde duruyor. Plastik kap çok kullanışlı, boş yoğurt kovasından bile yapılabilir. Önemli olan tabanına ve tabandan 4-5 cm yukarıya kadar olan kısıma delik açmamak bir de açılan deliklerin yavruların geçemeyeceği büyüklükte olması. Ben ince matkap ucuyla deldim, yaklaşık 1.5mm gibi bir ucla deldim. Bir de bunun güzel yanı, yavruluktaki artıkları kolayca çıkarabilmesi, şöyle;yavruluğa bir maşrafayla su dökünce tüm pislikler alt üst oluyor, 0 esnada yavruluğu suyun üstüne kaldırınca pislikler de deliklerden çıkıyor ama yavruluğa taş vs. koymayın ben koymuştum birkaç yavru şehit oldu çıkardım yerine bir parça sünger koydum.
    Straforu kovanın üst kısmındaki çıkıntıyı hesaplayarak kesin içine kovayı koyun deldikten sonra o kadar. Tül yavruluklarda pislikleri çıkarmak zor iş.

yasemin elif, kartal, reis ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cem hocam durup durup yaratıcı fikirler ile karşımıza çıkıyorsun maşlalah. Çok zekice ve açıkcası yeni yavrulara yer açmak için mükemmel bir fikir olmuş. Yavrularına da maşallah. :nazar: İnşallah sağlıklı şekilde büyürler.

Tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum.

lades bunu beğendi.
  3. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Bunlar son yavrular hocam. Bir iki batın da var önceden, onlardan haberim yoktu sonradan gördüydüm. Kayaları taşları doldurunca aralarına saklanmışlar birkaçı kalmış, hatta birini epeydir görmüyordum kocaman olmuş, şaştım doğrusu. Yeni eve taşındık akvaryum hala yerde, satlık ilanı vermiştim bir arkadaş Adana"dan gelip alacak haftaya, daha küçügünü yapıcam bu ev biraz küçük. 125*40*63h olacak ölçüsü. Yavrular kötü yavrulukta perişan oluyor, tülden yapmıştım fakat pislikler içinde kalıyor sürekli, yavruları çıkarıp temizleyemiyorsun da. Biraz daha büyüsünler de çıkarıcam zaten.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Güzel yavruluk olmuş gerçekten. Çok orjinal duruyor. Yavruları sağlıkla büyütürsünüz umarım.
    Saygılar.

lades bunu beğendi.
  5. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Elinize sağlık. Strafor güzel düşünce , plastik kabıda şeffaf olan seçilirse yavrularda sürekli göz önünde bulundurulur.

lades bunu beğendi.
  6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hocam gene herzamanki gibi ilginç ama bir okadar etkili çalışmaya daha imzanı atmışsın tebrik ederim.toka:gif Yakında balıkları uzaya yollayacak bir dıy yapımla karşımıza çıksan inan hiç şaşırmayacağım.:) Dıy yapımlarda seni tek geçiyorum eline emeğine sağlık.:helalolsun:

lades bunu beğendi.
  7. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Emeğinize sağlık çok güzel bir düşünce. Yavrum olursa deneyeceğim :)

lades ve kingsnake bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş