1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bir yaz tatili daha sona ererken

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Nihayet Türkiye'ye döndüm. Sizlerle bazı fotoğrafları paylaşmalıyım. [​IMG]

Ağustos'un 8'inde Bulgaristan'a gittim, bu sabah döndüm.

Bu balık Bulgaristan'ın kuzeyinden, aynısı bizim derelerde de var:

Otomobille hareket halindeyken ayçiçeği tarlasını fotoğraflamak ilginç oluyor:

Kuzey Bulgaristan'da harika bir göl; Stamboliski (ilk turna balığımı burada tuttum, harika bir şeydi):

Göl bunlarla dolu (elmalarla aynı gruptan bir nehir salyangozu):

Sihlid cinsi bir şey, ya da ona yakın bir şey sanırım (yine aynı gölde):

Kuzeyden yine, bir şelale (Kurşuna Şelaleleri):

Kurşuna Şelaleleri'nde dolaşan Gollum: [​IMG]

Güney Bulgaristan, Rodop Dağları kenarında turistik bir belde olan Devin:

Rodop Dağları'nda ayıların mesken tuttuğu bir orman (ayılar bana hiç görünmediler [​IMG]):

Rodoplar'daki dereler bunlarla ve niceleriyle dolu, almayı düşündüm ama kıyamadım:

Yine Rodoplar'dan bir köşe, burada geyik kovaladım (ama fotoğraflayamadan kaçırdım):

Orta Bulgaristan'da uzanan Balkanlar'da pek çok ve pek güzel kayalıklar var. Bizim Kapadokya'yı andırıyor bazen. Bunları trenle hareket halindeyken çektim:

Rodoplar'da Şiroka Lıka diye turistik bir yer, bir köy var. Evler çok güzeldi. Fotoğraflarını çektim. Yerel süs eşyaları satan bir satıcı yanıma geldi, kendisiyle sohbet ettik. Türk olduğumu öğrenince çok sevindi, kendisi de Türk'tü. Şiroka Lıka'dan iki kare:

Ve son olarak minik bir dost:

Bu arada, hayatımda ilk kez pengasus balığı yedim. Çok lezzetliydi. Akvaryumda pengasus mu beslesem diye düşünüyorum. [​IMG]

Önümüzdeki sene kısmetse yine gideceğim. Ve bu sefer Yunanistan'a da uğrayacağım. Atamın evine...

kerem11, lepistes, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    vay beeee. Hep gitmek istemişimdir bulgaristana, makedonyaya... Gİtmiş kadar oldum. Ben olsam palu malu anlasam yani kesin alır gelirdim onlardan. :) Teşekkür ederim resimler için. Hakikaten güzel bir tatil olmuş senin için. ;)

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  3. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Aynen Erman abi en çok gitmek istediğim yerlerin başında Bulgaristan ve Makedonya geliyor :ay:

Allah kısmet ederse bizde gideriz bir gün.Bu arada Onur Hocam resimler çok güzel.Bulgaristan'ı çok iyi şekilde karelere yansıtmışsınız tebrik ederim...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel yerleri gezmişsin yine Hoca'm. Balıklardan Sihlid cinsine benzeyen tür ilginç gerçekten. Bitkilerde güzelmiş. Helal olsun ne diyelim gezmişsin güzel yerleri. Bizlere tanıttığın ve paylaştığın için de teşekkürler.;)

5. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Hemşo çelebiyi geçtin valla senin konunsa kesin güzel mekanlar vardır diye tıklıyorum konuyu. Yine süper kareler var bayıldım.

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Sağolun arkadaşlar. :)

7. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Güzel yerler..Gezmek-görmek lazım ama bizim için imkansız.En azından Onur abi'nin bu güzel kareleriyle avunuyoruz,teşekkürler Onur hocam:em:

Sayfayı Paylaş