1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Biri Nano mu Dedi?

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde inifnity tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Merhaba akvaryum portalı,
    Gerçekleştiremediğim yosun duvarlı nanomdan hatırladığınız gibi 57*57*47 ölçülerinde arkadan sumplu bir akvaryum yapmaya kara vermiştim, bu projeyle protein skimmer kullanarak akvaryum kurulumunu yapıp, daha sonra yosun duvarını aktif hale getireceğim inşallah...

Neyse fotolar burda camları kestirdim. Camcıya yapıştır dedim vaktim yoktu, o da çok geniş bu akvaryum patlar diye kenarlarına alüminyum profil geçmişı... neyse yada sökülür mü bilemedim.

Bu arada 135 litre net su alıyor galiba nano mu hala :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 22 Mayıs 2015
    zavlak bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Merhaba,

Ben tankı cok sevdım. Gayet sık ve guzel olmus. Kosebent profıllerı sokmeyın bence, guzel gorunuyor. Kurulum konunuz hayırlı olsun. Skımmer olarak askı tıp olacak sanırım. Model ne dusunuyorsunuz?

Sent from my Blacberry

3. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Cevap: biri nano mu dedi?

Ps olarak buble magus askı tipi oraya sığarsa süper olur ,sirkülasyon motoru 1.000 lik yeter,aydınlatma ne olur bilemem ama haftalık 1 damacana su değişimi ile bu akvaryum yürür gider.:heyo:

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Kıskandıran, mükemmel bir paylaşım. En ince ayrıntısına kadar, tebrikler, ve bol keyifli izlemeler :) Kurulumu takip edelim, paylaşalım, öğrenelim. Bir arkadaşıma benzerii kuracağız, fotoları gösterelim, kıskandıralım...

Teoman abinin de bir üstteki mesajında değindiği gibi belki de sadecce su değişimiyle bu iş yürür... nitekim biz böyle düşünüyoruz yeni kurmayı düşündüğümüz nano'ya..

5. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Aqua medic l400 aldım, 10cm en , 20cm boy, yükseklik 38 cm, arka sumpu 13 cm genişliğinde yaptım, ps i önceden aldım ölçüp yaptım yani, 1200 litrelik seramik milli çin malı bi motor aldım şimdilik, para kalmadı ona, aydınlatma 3w lık 30 adet power led ve soğutucudan yapacağım bugun yarın yetişir, 15 adet 20000K beyaz, 15 adet mavi ve royal mavi karışım, argonit kum 8 litre, ısıtıcı sera 200w, tuz amerika'dan bi arkadaşımın aldığı kullandığı bi tuz, markasını hatırlamıyorum, 5 kg, sump için sadece elyaf ve biyolojik sünger aldım, bioball almayı düşünüyorum fakat su içinde kalacak gibi anlamı olur mu bilmiyorum,
    Bolu da oturduğum için başka birşey bulamadım başka birşeye gerke var mı yada...

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Üstadlar daha iyi bilğr ama biyolojik sünger koymayın bence.

Sent from my SmartTab10 using Tapatalk

7. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Kamuoyunu bi yoklayalım ne derlerse öyle yapacağız...

8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

EEE hani yosun duvarı ne oldu yahu :shh:

Ama tank çok güzel olmuş anlaşılan camcı akvaryum konusunda deneyimli değildi taşımaz deyip çıta koyduğuna göre, İnşallah silikon akvaryum silikon udur ona dikkat ettin mi ?

Benim fikrim sumpa suyun girdiği portun hemen altına cam veya pleksi den bir delikli kule gibi bir şey yap üstten girip çıkan ve onu kule gibi kullanır sın zaten sump taki su seviyen tanktan aşağıda olacağı için hem aşağıya inen suyun sesini alır ve elyaf karbon gibi ürünleri koymana olanak sağlar.

Benim fikrim elyaftan başka birşey koyma elyafıda suyun üzerinde tut. Onun dışındakilere ihtiyaç duymayabilirsin. Ben Nanoda hiçbirşey kullanmadım.

9. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Ya sormayın çaktırmamaya çalışıyorum ama mahfoldum camları görünce öyle, silikon sista akvaryum silikonu, fazlasını aldım lazım olur diye onda problem yok, sökeyim mi sizce o profilleri, yada sökülür mü? 6 mm cam bu arada...

Kule tarzı bir şey yapacağım pleksiden,

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Aslında bir işe başlarken her şeyin içine sinerek beğenerek başlatmak en güzeli eğer içine sinmediyse değiştir derim çünkü birkaç ay sonra keşke boş iken değiştirseydim dersin. Bence götür akvaryumcuya beğenmedim bunları sök düzgün yap de. en güzeli o olur. Sonuçta para vererek iş yaptırıyorsun ve senin beğendiğin gibi olmalı.

11. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Kılıbıklar giremez diye bi ses çınladı kulaklarımda bu mesajı yazarken:
    İşteyim şu anda, hanım eve gelip akvaryumu gördü ve forumda o kadar akvaryum gösterdin bana ve bunu mu yaptırdın sonunda diye serzenişte bulundu... :crazy1:
    Sökebilir mi sizce onları, yada sağlam olur mu sökünce, adam içime kurt düşürdü 6mm de olmaz dedi, bende yedim açıkçası...

12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Yencek veya yemeyecek bişey yok bence. İçinize sindi mi? Sinmedi mi? Bunu düşünün, bence çok hoş görünüyor. Yine de karar sizin tabi ki.

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Vallahi yapılmayacak birşey yok istedikten sonra hepsi olu benim nano 80 litre ve 4mm camdan maşallah gayet sağlam 6mm de taşır tabi ki.

14. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Biri Nano mu Dedi?

Valla söylenecek çok şey yok genede güzel bir akvaryum olmuş. Ne yazık ki akvaryum yapımı camcılara bırakılmayacak kadar ciddi bir iş. :) gene fena yapmamis aslinda :)

15. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Harika görünüyor. İnşallah içi de dışı kadar harika olur.

16. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Şahsi görüşüm : o beğenmediğiniz çıtalar mobilya ile tam bir uyum içinde. bunu göz ardı etmeyin. Yapılmamış olsaydı çıta olmasın derdim ama yapılmış ve hem alt kısımla hem üst aydınlatma kısmıyla uyumlu da olmuş. Sökülürse ne olur? kalırsa ne olur? hiç bir şey olmaz. İstemdim söktüm dersiniz. Ya da güzel oldu kalsın dersiniz. Şimdi sökmeyin. İsterseniz yarın veya 1 yıl sonra gene sökebilirsiniz neden acele ediyorsunuz ki :)

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Nesi var İsmail çok şirin olmuş. Sağlıkla canlılarını beslersin inşallah. Tek sıkıntı ilerleyen süreçte profillerin paslanacak olması, dolap da olmayınca görüntü şimdiki gibi olmaz. U gibi bir dolap yaptırıp ve yandan kapak açıp önden direk profil kısma geçirebilirsin. Son derece basit ama görüntü hem şimdi biraz daha değişir ama asıl önemli olan ilerleyen süreçte pas vb görüntü olmaz.

Biobool evet belki su içinde kalacak gibi görünse de ızgaradan su içeri girdiğinde biraz ses yapacaktır.Kullanırsan su hem süzülürken oksijen kazanır ve hem de ses kalmaz. Arkadan sumplu sistemlerde oksijen alt sump sistemi gibi değildir. Bu yüzden artı oksijen yapan her unsuru değerlendirmek gerekir.

Kurulumuna başla yavaş, en son canlı kaya ilavesi kalsın hayırlısı ile. Kurulum için elindekiler yeterli şimdilik.

18. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Abi biyolojik sünger konusunda nitrat dengesi artmaz mı?

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hiçbir şey olmaz, adı biyolojik sünger diye biyolojik çalıştırmasına gerek yok. Partükül ve katı atık toplayacak sonuçta, 3-4 günde bir güzelce yıkar devam eder, bu kullanım Nitrat falan yapmaz.

20. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

yıkamayı aksatırsa olma ihtimali var mı peki? Bilgi amaçlı soruyorum.

Sayfayı Paylaş