1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Birkaç Balık Sorusu Soracaktım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde mstafaöz tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    Öncelikle herkeze iyi günler. Laf gevelemeden direk konuya girmek istiyorum. Yaklaşık 6 ay önce aldığım yavru sarı prenses balıklarım büyüdü ve 4d 1e olmak üzere 5 tane sarı prensesi ayrı bir tanka aldım.sanıyorumki balığın bir tanesi hamile süreklü saklanıp duruyor ve diğer sarı prensesleri yanina yaklaştırmıyor ama ben genede sizlere fotoğraf çekip koyacağım. Ve son olarak akavaryumumu nasıl düzenlemeliyim şimdilik pek bişey koymadım ama aizin yorumlarınızla haraket edeceğim şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim. ....

2. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    Düzenleme: 5 Şubat 2015
  3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Akvaryumunuzda hiç kaya yok. Kayalarla guzel bir dekor oluşturarak mağaralar yaparak balıkların rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi verirseniz akvaryum ve ekipman hakkında nelerin eksik olduğunu daha rahat tespit edebiliriz.

4. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    kayayı koydum bahçede buldum bi tane bol delikli ayrıntılı bilgi derken nasıl yani?

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Filtre ve aydınlatma bilgileri gibi. Ancak bu son halindeki gibi ise kaya yine az. Balıklar Saklanma ihtiyacı hissederler. Biraz daha kaya koymalıyız. Bunun yanında çok delikli olması değil de mağara gibi içine girebilecekleri oyuklar oluşturun. Yavrulama gibi dönemlerde de oldukça faydalı olacaktır

6. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    [​IMG] aydınlatmam mavi floresan filtreleme sistemim de aleas diye bir marka modelide ae-1081

7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bahçede bulduğunuz kaya akvaryum suyunu bulandirabilir haberiniz olsun.

8. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    koydum artık bakalım neler olacak
    bi sorum olacak ultraviyole floresan lamba var bağlasam baluklara veya suya bir zaraı olurmu

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ultraviyole acayip yosun yapar olmaz...

10. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    abicim biraz zor olacak ama bana bir sarıprenses tankı nasıl olur bilgi verirmisin?daha bu işte yeniyim de o yüzden kusuruma bakma.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle ciklet akvaryumu 200 litreden aşağı olmamalı, sarı prenseslerin eşleşmeleri ve kendilerini emniyette hissetmeleri için bol kaya olan bir dizayn yapmalısın...

Sema Nurr bunu beğendi.
  12. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    150 litrelik bir tane var akvaryum max kaç tane balık almalıyım

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İki erkek beş dişi yada 1e 3d nasıl olsa çoğalacaklar ve böylelikle güzel bir sarı prenses kolonin olacak...

14. mstafaöz

mstafaöz

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Mustafa
    Şu anda 150lik tankta yaklaşık 30 tane 2 aylık yavru var zaten

Sema Nurr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş