1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Birkaç Soru...

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Muhammet Bekci tarafından 8 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci
    Merhabalar...
    Birkaç sorum olacak...

Öncelikle bu balığın türünü öğrenebilir miyim ? Babam kılıç kuyruk diye almış ama, emin olamadım. saat:gif

Bir diğeri, lepistes dişilerden birisi çok agresif davranıyor, yumurtaları oluşmuş, erkek sürekli döllemeye çalışıyor. Diğer balıklarla birlikte erkeğe dahi saldırıyor...
    Bu normal birşey mi ?

Dişerden birisi öğleye yakın doğum yaptı... Yavrulara ilk günden yem vermemi önerir misiniz ?

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cevap: Birkaç Soru...

Fotoğrafta ki balık bildiğiniz Tetra ailesinden bir balık ama karanlık çıktığı için türünü çözemedim..

Doğumu yaklaşmış olabilir. Görmeden bişey diyemeyiz.. Söz konusu canlılar olunca davranış biçimlerine yorum getirmek zorlaşabiliyor.. Dişiler doğum yapmaya yakın bir sıvı salgılarmış.. Buda erkekleri çok çeker ve sürekli çiftleşmek için dişiyi zorlarlar.. Dişi eğer kuytuya gidip yanına yaklaşanları kovalıyorsa bilin ki doğurması yakındır..

3. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: Birkaç Soru...

Ben plati veya veliferaya benzettim... Biraz daha net bir resim olursa tam olarak anlarız...

Sayfayı Paylaş