1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Birkaç sorum olacaktı ama ??

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Caglar S tarafından 15 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    arkadaşlar merhaba,

Tatlı sudan tuzlu suya geçiş sürecindeyim. Konuya yeniyim, size saçma gelen sorularım illa ki olacaktır , peşinen kusura bakmayın diyeyim. Gelelim sorularıma ;

Önemli kriter sump düşünmüyorum;

* Fowlr/marine bir başlangıç için tatlı sudan elimde olan 100x40 taban x 50 yükseklik / total 200 lt hacim bana problem yaratır mı , şayet mercan girişi düşünürsem ileride yükseklik aydınlatmada beni üzer mi, baştan ultraclear bi tank mı bakayım ?

* fowlr için dış filtreli kurulumları çok gördüm yurtdışı kaynaklarda , keza bir uv’li birde irice , total 2 dış filtrem var. Modelleri tanırsanız sunsun 402b ve jbl 1501e. Totalde 1200 lt/h flow var.

*ikinci seçenek overflow’lu , su eklemeli tom rapid pro 3 edinmek

*üçüncü seçenek sağ ve sol üst köşelere 2 ad askı skimmer

Uzun oldu, sabrınız için teşekkürler

2. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Merhaba öncelikle marine tank için 200 lt çok yetersiz tabi ben marin diyince koca Angellardan bahsediyorsunuz diye tahmin ediyorum..Ha olur mu olur ama zaten deli pahalı olan türleri öldürmek daha pahalıya mal olur..
    Filtrele ne için her uc yontemde kısa süreli yada ağır aksak ilerler..Size tavsiyem alttan sumplu bir tank edinmeniz.

3. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    Merhaba, niyetim büyük balıklardan ziyade çeşitlilik ve renklilik , marine hatalı bi terim olmuş olabilir, canlı kaya ve aşırı büyümeyen, büyüsede küçükleri ile değiştirilebilecek balıklar diyelim.

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hep böyle başlanıyor. 2 palyaço 1 anemon :D Sonra poşet içinden blue tang çıkıyor.

5. Caglar S

Caglar S

Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    İsim:
    Çağlar Selçuk
    Valla Yağmur hanım tatlı suda hep haddimi, elimdeki ekipmanla limitimi bildim ama koloni yapısı söz konusuydu baktığım türlerde. Şimdi ne bakabilirim ne olur diye ilanlara da bakıyorum fizibilite babında , odur budur , aaa şuna bak derken favori listesi patlamış :koptum:

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    temo25temo25 Bakmayın şimdi kocaman tanklarımız olduğuna.Pek çoğumuz elimizdeki tatlı su tanklarının çevirerek başladık.Benim ilk kurulumun net 23 lt su alan bir pikoydu.

veysel ve gokhantiknaz bunu beğendi.
  7. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Tatlı suda canlılar uygun fiyatlı fakat tuzlu suda en ucuz balık 30 tl.Canlılar çok pahalı olduğu için yanlış bir başlangıç sizi maddi ve manevi yorar.İkinci el ilanlarında çok uygun fiyatlı akvaryumlar var.Size önerim bu akvaryumlardan temin edip gerekli malzemeleri almanız. Açıkcası tatlı sudan döndüğünüzde kullanabileceğiniz çok ekipman yok.

ZodiJackly bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş